Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt listoni të gjithë emrat e faqeshënuesve dhe lundroni midis faqeshënuesve në Word

me Kutools për Fjalën's Shtypni butonin dobia, futja e faqerojtëseve dhe menaxhimi i faqeshënuesve nuk është bërë kaq e lehtë. Liston të gjithë emrat e faqeve të faqeve brenda Shtypni butonin, dhe është i përshtatshëm për të lundruar midis faqeshënuesve me një klikim të thjeshtë. Për të klikuar në çdo bookmark brenda Shtypni butonin, dhe menjëherë do të lundrojë në pozitën e shënuesit në dokumentin aktual. Ju mund të aplikoni shpejt brenda këtyre operacioneve Shtypni butonin.

Asnjëherë nuk ka qenë kaq e lehtë për të futur bookmark në Word

Listoni të gjitha emrat e faqerojtuesve me një panel

Lehtë të navigosh midis faqeshënuesve në dokument

Shpejt hiqni çdo shënues në dokument

Lehtësoni lehtësisht bookmarks sipas emrit ose vendndodhjes në Faqen e Shënimit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Shtypni butonin. Shikoni pamjen e ekranit:

shtënë 1 bookmark


shigjetë flluskë e djathtë blu Asnjëherë nuk ka qenë kaq e lehtë për të futur bookmark në Word

Nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë për ju të shtoni ose futni një shënjues në dokument me të Kutools për Fjalën. Mund të futni lehtësisht bookmarks me metodën e mëposhtme:

1. Ju vetëm duhet të vendosni kursorin në vendin ku dëshironi të futni një shënjues të ri.

2. Pastaj klikoni butonin Fut ( shfletuesin e faqeve 2 ) në krye të panelit të faqeve të preferuara për të aplikuar Bookmark dialog. Në Bookmark dialog, shkruani emrin e bookmark, dhe pastaj klikoni OK button. Do të futet një kujtesore e re. Shih screenshot:

shtënë 3 bookmark

Bakshish: Emri i faqeve duhet të fillojë me një letër.


shigjetë flluskë e djathtë blu Listoni të gjitha emrat e faqerojtuesve me një panel

Të gjithë emrat e faqerojtës të dokumentit do të renditen në Shtypni butonin, kështu që mund të menaxhoni me lehtësi të gjitha shënimet në të gjithë dokumentin. Shih screenshot:

shtënë 4 bookmark


shigjetë flluskë e djathtë blu Lehtë të navigosh midis faqeshënuesve në dokument

Ju vetëm duhet të klikoni mbi ndonjë prej emrit të faqeshënuesit në Shtypni butonin, shpejt do të lundrojë në pozitën e faqerojtës në dokumentin aktual.

Për shembull, kur klikoj emrin e parë të faqeshënuesit (Bookmark) Në Shtypni butonin, ajo do të lundrojë në pozicionin e saj në anën e djathtë të dokumentit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë 5 bookmark
doc-2

Pastaj kur klikoj në një emër tjetër të bookmark (Kutools për Excel) Në Shtypni butonin, ajo menjëherë do të lundrojë në pozitën e faqerojtës në anën e djathtë të dokumentit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë 6 bookmark


shigjetë flluskë e djathtë blu Shpejt hiqni çdo shënues në dokument

Ka një mënyrë të lehtë për ju të hiqni bookmarks me Kutools për Fjalën'S Shtypni butonin utility.

Klikoni me të djathtën në një shenjë të caktuar që dëshironi të hiqni dhe klikoni Fshij or Fshij te gjitha nga menyja e kontekstit të shfaqur . Shih screenshot:

shtënë 7 bookmark


shigjetë flluskë e djathtë blu Lehtësoni lehtësisht bookmarks sipas emrit ose vendndodhjes në Faqen e Shënimit

Nëse dëshironi të renditni faqeshënuesit me emra ose vende, thjesht klikoni Lloj > emër or vend si keni nevojë.
shtënë 8 bookmark

shënim:

1. Futni shënimet ose hiqni bookmarks në dokument, Shtypni butonin do të rifreskojë automatikisht listën e faqeve të preferuara. Nëse nuk jeni të sigurt për freskimin e kujtesës, mund t'i rifreskoni manualisht duke klikuar butonin në Shtypni butonin.

2. shtënë 9 bookmark button mund të riemërtoni bookmark aktiv, dhe shtënë 10 bookmark mund të ndryshohet ose të shfaqet faqeshënuesit.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.