Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt korrigjoni ose përditësoni titullin e gabuar që shënon me një klikim në Word

Ndonjëherë, numrat e kapitujve shkojnë keq kur lëvizim captions rreth, ose fshijmë ato. Për shembull, numrat e titrave bëhen të ndërprera ose të çrregullta, sepse kaptinat nuk do të azhurnohen automatikisht pasi t'i editojmë ato. freskoj dobia e Kutools për Fjalën do të rifreskohen të gjitha titrat në dokumentin aktual dhe do të korrigjohen menjëherë gabimet e numërimit të titrave.

Korrigjoni ose përditësoni titullin e gabuar që shënon me një klikim në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > freskoj. Shih screenshot:


Korrigjoni ose përditësoni titullin e gabuar që shënon me një klikim në Word

Kur të zbuloni se titulli që numëron në dokumentin tuaj të Fjalës është i pandërprerë ose i çrregulluar siç tregohet në foton më poshtë, dhe ju doni të korrigjoni ose përditësoni ato në numërimin e titrave të duhur, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools Më shumë > freskoj.

2. Pas klikimit të butonit Refresh, numri i titrave do të përditësohet automatikisht siç tregohet në fotot e mëposhtme:

shtënë-refresh-titull-numëron

Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.