Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt listoni, lundroni dhe referojuni tërësisht të gjitha titrave në Word

Nuk është e lehtë për ju për të menaxhuar kaptinat shpejt dhe të qetë në Word, nëse ka shumë titra janë përdorur në një dokument. Kutools për Fjalën ju sjell dobi të dobishme Caption Pane, i cili do të listojë të gjitha llojet e titrave brenda një paneli. Me këtë shërbim, ju mund të:

Lista e të gjithë titrave të dokumentit aktual brenda panelit të titrave

Lundroni midis të gjithë titrave shpejt dhe në mënyrë të qetë

Lëshon me lehtësi një titull në dokumentin aktual

Rregulloni madhësinë e tekstit në tabelën e titrave

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools Më shumë > Caption Pane. Shih screenshot:


Lista e të gjithë titrave të dokumentit aktual brenda panelit të titrave

Të gjitha titrat në dokumentin aktual do të renditen në Caption Pane, duke përfshirë kapitujt e tabelave, kapset figurash dhe titra të baraspeshimit. Përveç kësaj, Caption Pane shfaq emrin e plotë të titullit të çdo titulli. Nëse përdoruesit ndryshojnë emrat e emërtimeve në dokument, emrat e titrave përkatës në Caption Pane do të ndryshojë automatikisht.

Një listë e të gjitha titrave në dokumentin aktual.


Lundroni midis të gjithë titrave shpejt dhe në mënyrë të qetë

Caption Pane ndodhet në anën e majtë të zonës së punës. brenda Caption Pane, përdoruesit mund të lundrojnë ndërmjet të gjithë titrave shpejt dhe në mënyrë të qetë, si më poshtë.

1. Klikoni dy herë mbi emrin e titrave në panel për të shkuar në titull.

2. Zgjidhni titullin në panel dhe pastaj kliko shtënë-titull-xham-11 button për të lundruar në titullin në dokumentin aktual.

Për shembull, nëse doni të shpejt të lundroni në Tabela 3 siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, ju lutemi klikoni butonin Tabela 3Caption Pane, dhe do të lundrojë në pozitën e Tabela 3 menjëherë.


Lëshon me lehtësi një titull në dokumentin aktual

Ne mund të bëjmë lehtësisht titullin kryq të referencës pa u hapur Cross-Reference dialog më.

1. Së pari, vendosni kursorin në ku ju doni të referohemi ndër-brenda Caption Pane.

2. Dhe pastaj zgjidhni titullin që dëshironi të referoni ndër-brenda Caption Pane;

3. Më në fund klikoni shot-caption-pane-reference butonin për të kaluar referencat e titullit të përzgjedhur.

Për shembull, nëse doni të referoni tërthorazi Figura 8 në dokument, ju lutem vendosni kursorin në pozicionin ku dëshironi të referoni tërthorazi në dokument dhe pastaj zgjidhni Figura 8Caption Pane, dhe kliko shot-caption-pane-reference butonin për të kaluar referencat e titullit të përzgjedhur.


Rregulloni madhësinë e tekstit në tabelën e titrave

"Rritet Font"Button shtënë-titull-xham-9 dhe "Shrink Font"Button shtënë-titull-xham-10 mund t'ju ndihmojnë lehtësisht të rregulloni madhësinë e tekstit në madhësinë ideale që ju nevojitet.

1. Pas aplikimit të "Rritet Font"Dhe"Shrink Font", Ju mund të shihni rezultatin si shfaqje në screenshotet e mëposhtme.

shtënë-titull-xham-6 doc-3 shtënë-titull-xham-7 doc-3 shtënë-titull-xham-8

Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.