Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt konvertoni të gjithë docx (.docx) nga një dosje në doc (.doc) ose PDF në Word

Ndonjëherë, njerëzit mund të kenë nevojë të konvertojnë formatin .docx në .doc format ose anasjelltas në Word. Nëse jeni duke përdorur Office 2007, 2010 ose 2013, lehtë mund të ruani një dokument docx si dokument dokumenti në Word, por nëse doni të konvertoni dokumente të shumëfishta docx në dokumentin doc ose anasjelltas në Word, si mund të shpejtoni konvertimin e shumëfishtë docx dokumente në dokumentin doc në aplikacionin Word Office? Kutools për Doc Doc / Docx utility jo vetëm që mund të konvertojë shpejt dokumente të shumta docx në doc dokument ose anasjelltas, por gjithashtu të konvertojë dokumente të shumta docx në PDF në Word 2007, 2010 dhe 2013. Ky shërbim mund të jetë i disponueshëm vetëm në Word 2007 / 2010 / 2013.

Convert të gjitha dokumentet docx (.docx) nga një dosje në dokumentet doc (.doc) në Word

Convert të gjitha dokumentet doc (.doc) nga një dosje në dokumentet docx (.docx) në Word

Convert të gjitha dokumentet docx nga një dosje në dokumentet PDF

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Doc / Docx. Shih screenshots:


Convert të gjitha dokumentet docx (.docx) nga një dosje në dokumentet doc (.doc) në Word

Duke supozuar që doni të konvertojnë të gjitha dokumentet docx nga një dosje siç tregohet në skedarin e mëposhtëm të skedarit në dokumentet doc, shpejt mund të konvertoheni të gjitha dokumentet docx nga një dosje në dokumente dokumenti si më poshtë:

1. Hapni aplikacionet e Word-it tuaj, dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Klik Ndërmarrje > Doc / Docx. në Formati i Dokumentit Convert kutinë e dialogut, konfiguroni cilësimet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

A: Ju lutemi zgjidhni një dosje që kontrakton dokumentet docx që dëshironi të konvertojë në dokumentet doc duke klikuar tek butonin nga Dosja e skedarit burim Seksioni ..

B: Ju lutem zgjidhni një dosje për të ruajtur dokumentet pas konvertimit duke klikuar butonin nga Ruaje në seksion.

C: Ju lutemi specifikoni opsionin për të kthyer docx në doc nga Formati i konvertimit seksion.

D: Në Opcionet seksion, zgjidhni opsionin që ju nevojitet.

2. click fillim button për të filluar konvertimin. Ju do të shihni të gjitha rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


< Convert të gjitha dokumentet doc (.doc) nga një dosje në dokumentet docx (.docx) në Word

Nëse doni të konvertojë të gjitha dokumentet e dokumentit nga një dosje siç tregohet në skedarin e mëposhtëm të skedarit në dokumentet docx, mund të konvertojë shpejt dokumentet e dokumentit nga një dosje në dokumentet docx si më poshtë:

1. Hapni aplikacionet e Word-it tuaj, dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Klik Ndërmarrje > Doc / Docx. në Formati i Dokumentit Convert kutinë e dialogut, konfiguroni cilësimet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë-docx-doc-4

A: Ju lutemi zgjidhni një dosje që përmban dokumentet e doc që dëshironi të konvertojë në dokumentet doc duke klikuar tek butonin nga Dosja e skedarit burim seksion.

B: Ju lutem zgjidhni një dosje për të ruajtur dokumentet pas konvertimit duke klikuar butonin nga Ruaje në seksion.

C: Ju lutem specifikoni opsionin për të kthyer doc në docx nga Formati i konvertimit Seksioni ..

D: Në Opcionet seksion, zgjidhni opsionin që ju nevojitet.

2. click fillim button për të filluar konvertimin. Ju do të shihni të gjitha rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


Convert të gjitha dokumentet docx nga një dosje në dokumentet PDF

Nëse keni një dosje me shumë dokumente docx siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm dhe doni t'i konvertoni në dokumente PDF menjëherë, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi hapni aplikacionin Microsoft Word dhe pastaj klikoni Ndërmarrje > Doc / Docx, ajo do të shfaqë një Formati i dokumentit të konvertimit dialog.

2. Zgjidhni dosjen ku përmban dokumentet docx që dëshironi të konvertoheni në PDF dhe gjithashtu zgjidhni një dosje ku dëshironi të ruani dokumentet PDF pas konvertimit. Pastaj zgjidhni formatin që dëshironi dhe klikoni Start. Shih screenshot:

A: Ju lutemi zgjidhni një dosje që përmban dokumentet docx që dëshironi të konvertojë në dokumentet doc duke klikuar tek butonin nga Dosja e skedarit burim seksion.

B: Ju lutem zgjidhni një dosje për të ruajtur dokumentet pas konvertimit duke klikuar butonin nga Ruaje në seksion.

C: Ju lutem specifikoni opsionin për të kthyer docx në pdf nga Formati i konvertimit seksion.

D: Në Opcionet seksion, zgjidhni opsionin që ju nevojitet.

3. Ajo do të konvertojë të gjitha dokumentet docx nga dosja që ju zgjidhni në dokumentet PDF. Shih screenshot:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Konstantinos · 1 years ago
  Amazing. It is working very good!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Sanjeev · 1 years ago
  change these al;l files
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Sean Hunt · 1 years ago
  Same issue as above.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  martin · 4 years ago
  Hello,
  I cannot convert docx to pdf, it says "failure"
  previously on my old computer, it does not have any problem
  please help
  thanks
  best regards
  Martin
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   FMChazak · 1 years ago
   Stumbled upon this today. Same thing happened to me. Got a "failure" message for every file.


   Until I installed the 2007 Microsoft Office Add-in: Microsoft Save as PDF or XPS (you can download yours here: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7) on my PC.


   I figured that since Kutools does not have provision for converting single doc or docx files to pdf, it cannot know how to convert a batch of files. It only knows how to use a tool which can convert one file, to convert any number of files. So, it first needs a tool which can convert one file. Then it will automate the process of converting a number of files for you with that tool.


   Kutools Rocks!
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   admin_jay · 4 years ago
   [quote name="martin"]Hello,
   I cannot convert docx to pdf, it says "failure"
   previously on my old computer, it does not have any problem
   please help
   thanks
   best regards
   Martin[/quote]
   Hello, Please try to contact me at jaychivo#extendoffice.com. Please replace # with @.

   Please try to take some screenshots to demonstrate your issue.

   Thanks. :-)