Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt shtypni kodet e fushës duke konvertuar kodet e fushave në tekst të thjeshtë në Word

Kur futni kapitujt në dokumentin tuaj të Fjalës, do të ketë vetëm kodet e fushës si Tabela 1, Tabela 2 ... që shfaqet në përmbajtjen tuaj. Nëse dëshironi të keni njohuri të mëtejshme të këtyre kodeve në terren, mund të keni nevojë të konvertohni kodet e fushave në tekst të thjeshtë. Gjithashtu mund të shtypni kodet e fushës duke konvertuar kodet e fushave tek teksti i thjeshtë në dokument. Kutools për Fjalën'S Convert Kodet e fushës në tekst programi mund të konvertojë shpejt kodet e fushave në tekst të thjeshtë në dokumentin Word me një klik.

Shtypni kodet e fushës duke konvertuar kodet e fushave tek teksti i thjeshtë në dokumentin e tërë

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > më shumë > Convert Kodet e fushës në tekst. Shih screenshot:

shtënë kthyer kodin fushë në tekst 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Shtyp kodin e fushës duke konvertuar kodet e fushave në tekst të thjeshtë në dokument

Nëse doni të konvertoheni të gjitha kodet tuaja në fushë në tekst të thjeshtë, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të hapur dokumentin që doni të konvertojë të gjitha kodet në fushë në tekst të thjeshtë dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > më shumë > Convert Kodet e fushës në tekst. Shih screenshot:

2. Pas klikimit të kodeve të konvertimit të fushës në tekst, do të sjellë një kutinë e shpejtë të popup-it, ju lutemi klikoni "po"Button.

3. Të gjitha kodet e fushës janë konvertuar në tekste të thjeshta siç tregohet në ekranet e mëposhtëm.

shot-convert-fushë-kod-të-tekst

Nëse vetëm doni të konvertojnë kodet specifike të fushave në tekst të thjeshtë, ju lutemi theksoni ose zgjidhni kodet e fushës së parë siç tregohet në foton e mëposhtme.

Dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > më shumë > Convert Kodet e fushës në tekst. Vetëm kodet e zgjedhura të fushës do të konvertohen në tekst të thjeshtë. Shih screenshots:

shot-convert-fushë-kod-të-tekst

Bakshish:

A: Me këtë shërbim, gjithashtu mund të konvertoheni vetëm në të gjithë kodet e fushës në një pjesë të dokumentit në tekst të thjeshtë. Ju lutem zgjidhni fillimisht një pjesë të dokumentit dhe pastaj aplikoni këtë softuer.

B: Kjo metodë mund të konvertojë lehtësisht kodet e fushës në tekst të thjeshtë dhe të përshtatshme për ju që të shtypni këto tekste të thjeshta. Mund të aplikohet për të gjitha llojet e kodeve të fushës.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.