Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shndërroni shpejt imazhet në ekuacione në Word

Kur ju duhet të redaktoni ekuacionet të cilat janë konvertuar në imazhe duke përdorur Kutools për Fjalën'S Convert ekuacione në imazhe utility, ju duhet t'i ktheni këto imazhe në ekuacione së pari. Kutools për Fjalën'S Konvertoni imazhet në ekuacione shërbimeve mund të konvertohen shpejt imazhet të cilat janë konvertuar në imazhe Convert ekuacione në imazhe dobia e ekuacioneve përsëri në Word.

Convert të gjitha imazhet në ekuacione në dokumente të tërë

Convert të gjitha imazhet në ekuacione në një pjesë të dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools > Kthej > Konvertoni imazhet në ekuacione. Shih screenshot:

Shënim: Ky funksion nuk është i disponueshëm për Word 2013.


Convert të gjitha imazhet në ekuacione në dokumente të tërë

Nëse dëshironi të konvertoheni të gjitha imazhet në ekuacione në një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni si më poshtë:

1. Vendosni kursorin nga çdo ekuacion dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools> Kthej > Imazhe të fshehura në ekuacione.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Convert të gjitha imazhet në ekuacione në një pjesë të dokumentit

Nëse dëshironi t'i konvertojnë të gjitha imazhet në ekuacione në një pjesë të dokumentit, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksojeni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit që doni të konvertojë të gjitha imazhet në ekuacione. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools> Kthej > Imazhe të fshehura në ekuacione.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots:


Funksionet e ngjashme

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  anine · 18 days ago
  BS. Don't download! it doesn't work
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  swerwecwefsd · 1 months ago
  boolshit. dosnt work
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  DANNY · 7 months ago
  DON'T BOTHER DOWNLOADING AND INSTALLING, IT WON'T WORK. THIS PROGRAM DOES NOT CONVERT IMAGES TO EQUATIONS.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Nolito · 7 months ago
   Are there any more tools to convert images to equations ?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  hb · 8 months ago
  didn't worked
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Vignesh · 1 years ago
  I am unable to convert images to equations.