Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt Convert numrin, plumbat ose listën multilevel tek teksti normal në fjalë

Numrat në fillim të secilës element të listës nuk mund të zgjidhen ose kur fshini ose shtoni artikuj në listën tuaj, artikujt e tjerë në listë rinumërohen për të kompensuar veprimet tuaja nëse keni përdorur tiparin e listës me numër të Word. Në disa raste, mund të duhet të konvertoheni listën e numëruar, plumbat ose listën me shumë nivele në tekst të thjeshtë. Kutool për Fjalën Listoni tek Teksti programi mund të konvertojë shpejt listën e numërimit, plumbat ose listën e shumëfishtë në tekst të thjeshtë në fjalë.

Convert numërimin / numëruar listën në tekst të thjeshtë

Konvertimi i plumbave / listës me plumb në tekst të thjeshtë

Convert listën multilevel në tekst të thjeshtë

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools > Listoni tek Teksti. Shih screenshot:


Convert numërimin / numëruar listën në tekst të thjeshtë

Duke supozuar që doni ta ktheni numrin e numërimit / numërimit në tekst të thjeshtë siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni atë si më poshtë:

shot-convert-numëron-text-2

Ju lutemi zgjidhni fillimisht numrin / numërimin e listës së numrave, dhe pastaj aplikoni duke klikuar Kutools > Listoni tek Teksti. Këshillë: Nëse zgjidhni një pjesë të dokumentit, të gjitha listat e numëruara, listat e plumbave ose listat me shumë nivele në këtë përzgjedhje do të konvertohen në tekst të thjeshtë. Nëse dëshironi të konverthoni të gjitha listat e numëruara, listat e plota ose listat me shumë nivele në tërë dokumentin, mos zgjidhni asnjë pjesë të dokumentit dhe zbatoni direktivën.

Pas klikimit Listoni tek Teksti, ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shot-convert-numëron-text-2 shot-shigjetë shot-convert-numëron-text-3

Konvertimi i plumbave / listës me plumb në tekst të thjeshtë

Nëse doni të konvertojë listën e plumbave / buletave, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm në tekst të thjeshtë, mund të kryeni atë si më poshtë:

shot-convert-numëron-text-4

Ju lutemi përzgjidhni listën e plumbave / listës së paracaktuar, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Listoni tek Teksti. Këshillë: Nëse zgjidhni një pjesë të dokumentit, të gjitha listat e numëruara, listat e plumbave ose listat me shumë nivele në këtë përzgjedhje do të konvertohen në tekst të thjeshtë. Nëse dëshironi të konverthoni të gjitha listat e numëruara, listat e plota ose listat me shumë nivele në tërë dokumentin, mos zgjidhni asnjë pjesë të dokumentit dhe zbatoni direktivën.

Pas klikimit Listoni tek Teksti, ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shot-convert-numëron-text-4 shot-shigjetë shot-convert-numëron-text-6

Convert listën multilevel në tekst të thjeshtë

Nëse doni të konvertoheni në listën e shumëllojshmërisë siç tregohet në ekranin e mëposhtëm në tekst të thjeshtë, mund ta bëni atë si më poshtë:

shot-convert-numëron-text-7

1. Ju lutemi zgjidhni fillimisht listën multilevel dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Listoni tek Teksti. Këshillë: Nëse zgjidhni një pjesë të dokumentit, të gjitha listat e numëruara, listat e plumbave ose listat me shumë nivele në këtë përzgjedhje do të konvertohen në tekst të thjeshtë. Nëse dëshironi të konverthoni të gjitha listat e numëruara, listat e plota ose listat me shumë nivele në tërë dokumentin, mos zgjidhni asnjë pjesë të dokumentit dhe zbatoni direktivën.

2. Pas klikimit Listoni tek Teksti, ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shot-convert-numëron-text-7 shot-shigjetë shot-convert-numëron-text-9

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.