Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt konvertoj të gjitha figurat karaktere në hapësira karaktere në Word

Normalisht kur ju duhet të konvertoheni të gjitha skedat në hapësira të karaktereve ose të zëvendësoni të gjitha skedat në hapësira karakteret në dokument, mund të gjeni shpejt dhe zëvendësoni të gjitha skedat karaktere me hapësira karakteresh me komandën Gjeni dhe Replace, por ju mund të keni nevojë të kaloni pak kohë se si të zëvendësoni të gjitha skedat me hapësira në dokument. Kutools për Fjalën'S Tab në Hapësirë programi mund të konvertojë shpejt të gjitha skedat karaktere në hapësirat e karaktereve në tërë dokumentin ose në një pjesë të dokumentit në Word.

Konvertimi i të gjitha karaktereve të skedave në hapësira hapësinore nga i tërë dokumenti

Convert të gjitha karakteret tab në karaktere hapësirë ​​nga një përzgjedhje e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools > Tab në Hapësirë. Shih screenshot:


Konvertimi i të gjitha karaktereve të skedave në hapësira hapësinore nga i tërë dokumenti

Nëse doni të konvertojnë të gjitha skedat në hapësira të karaktereve në një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > Tab në Hapësirë.

2. Pas klikimit Tab në Hapësirë, ajo do të shfaqë një dialog. Nëse dëshironi të konvertoheni të gjithë personazhet e Tab në Hapësirat Hapësirë ​​në të gjithë dokumentin, ju lutemi klikoni po.

3. Pas klikimit po, do të hapet një dialog i cili ju kujton rezultatin e konvertimit. Kliko OK.

4. Ajo do të konvertojë të gjitha skedat në hapësira në dokument siç tregohet në screenshots më poshtë.


Convert të gjitha karakteret tab në karaktere hapësirë ​​nga një përzgjedhje e dokumentit

Nëse vetëm doni të konvertojë të gjitha skedat nga një pjesë e dokumentit në hapësira hapësinore, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit që dëshironi të zëvendësoni të gjitha skedat me hapësira.

2. Dhe pastaj ju lutemi të aplikoni shërbimin duke klikuar Kutools > Tab në Hapësirë.

3. Të gjithë personazhet e skedës nga pjesa e përzgjedhjes së dokumentit konvertohen në shkronja hapësinore. Shih screenshots:


Funksionet e ngjashme

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.