Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Easily convert tekst në titull për të gjitha shifrat në Word

La Rindërtoni figurën dobia e Kutools për Fjalën mund të konvertojë shpejt tekstet me numra në figura të figurave për aq kohë sa këto tekste qëndrojnë mbi ose poshtë shifrave. Po ashtu, nëse kapset figurash ndryshojnë në tekstin normal për disa arsye, kjo ndihmë do t'ju ndihmojë të shpejtoni rindërtimin e kapset figurash.

Easily convert tekst në titull për të gjitha shifrat në fjalë

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > rindërtoj > Rindërtoni figurën. Shih screenshot:


Easily convert tekst në titull për të gjitha shifrat në fjalë

Nëse keni tekste me numra nën apo lart shifra siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm dhe doni t'i konvertoheni në figurat figurore, shpejt mund të kryeni atë si vijon:

1. click Kutools Më shumë > rindërtoj > Rindërtoni figurën.

2. Pas klikimit Rindërtoni figurën shërbimeve, ajo do të shfaqë Rindërtoni figurën dialog.

Nëse dëshironi të konvertoheni tekstin lart ose poshtë ose figurën duke zëvendësuar atë me stilin e kapjes së figurës së sistemit, ju lutemi kontrolloni Konvertimi në titullin e sistemit opsion dhe pastaj kliko OK button.

shënim: Nën Zgjidh tekstin me numrin (Figura), nëse klikoni Sipër opsioni, do të zgjedhë tekstin mbi çdo shifër dhe do ta konvertojë atë në figurën e figurës. Dhe nëse klikoni Poshtë opsioni, do të konvertojë tekstin poshtë secilës shifër si kaptinë e figurës.

Ose, nëse doni të konvertoheni dhe mbani tekstin lart ose poshtë si figurë figura, ju lutemi kontrolloni Mos e modifikoni tekstin e zgjedhur opsion dhe pastaj kliko OK button.

3. Sipas cilësimeve, mund të keni këto dy lloje të titrave. Shih screenshots:

Për të kthyer tekstin lart ose poshtë, duke e zëvendësuar atë me stilin e kapjes së figura të sistemit

shot-rindërtuar-figura-caption

Të konvertohet dhe të mbajë tekstet lart ose poshtë si figurë figura

shot-rindërtuar-figura-caption

Bakshish: Nëse nuk doni të konvertojë disa tekste mbi ose poshtë figurave ose imazheve si kaptina figurash, hiqni ato nga lista e paragrafëve. Shih screenshot:


Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.