Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt krijoni hyperlinks të shumta duke futur adresën e njëjtë në të gjithë tekstet e njëjta në Word

Është e lehtë të krijosh një hyperlink në Word. Por nëse doni të krijoni hyperlinks të shumta duke futur të njëjtën adresë / url në të gjithë tekstin e njëjtë në një dokument, mund të duhet të futni të njëjtin adresë (url) në të gjitha tekstet e njëjta veç e veç. Kutools për Fjalën'S Krijo hiperlidhjet shërbimeve mund t'ju ndihmojnë të krijoni shpejt hyperlinks të shumta duke futur të njëjtën adresë / url në të gjithë tekstin e njëjtë në tërë dokumentin.

Krijo hyperlinks të shumta duke futur të njëjtën adresë në të gjitha tekstet e njëjta në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Krijo. Shih screenshot:


Krijo hyperlinks të shumta duke futur të njëjtën adresë në të gjitha tekstet e njëjta në Word

Duke supozuar që doni të krijoni hyperlinks të shumta duke futur të njëjtin adresë në të gjitha tekstet e njëjta në një dokument Word, ju mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Krijo. Shih screenshot:

2. Konfiguro cilësimet në Krijuesi i Hyperlink. Shih screenshot:

A: Futni tekstin e njëjtë në Fjala kyçe: për të futur të njëjtën adresë.

B: Shkruani fjalët tuaja si tip ekran i hyperlink.

C:Përfshij shtrirjen: fusnota dhe shënimin.

D: Zgjidhni stilin e lidhjes.

E: Ju shkruani adresën / url.

3. Pas klikimit OK button, a Hyperlink dialogu që shfaqet ju tregon se sa fjalë kyçe janë gjetur në dokumentin aktual dhe sa hyperlinks janë krijuar. Më në fund kliko OK për të mbyllur dialogun.

4. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.