Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Menaxhoni me shpejtësi dhe hapni dokumente të shumta me një grup në Word

Normalisht do të shënosh disa faqe në Favorite të IE ose faqeshënuesve të shfletuesit të Firefox-it, në mënyrë që t'i vizitosh ato lidhje pa u kujtuar adresat e tyre. Në Microsoft Word, mund të hapim edhe disa dokumente në mënyrë të përsëritur. Sidoqoftë, nuk ka asnjë dobi të ngjashme të preferuar në Word për ne për të menaxhuar dhe hapur dokumente me një grup. Kutools për Fjalën's I preferuar shërbimeve është projektuar për të menaxhuar dhe hapur dokumente me një grup në Word.

Menaxhoni dokumentet e shumta me një grup

Hapni një grup dokumentesh me një klikim

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > I preferuar > Shtoni në grupin e dokumenteve. Shih screenshot:

shtënë shtoni në grup 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Menaxhoni dokumentet e shumta me një grup

Nëse keni dokumente të shumta duhet të përdoren shpesh, mund t'i ruani dokumentet në një grup. Duke bërë këtë, mund të hyni shpejt në dokument duke klikuar në dokumentin e grupit, gjithashtu mund të hapni me shpejtësi të gjithë dokumentin brenda këtij grupi me një klikim. Ju mund të përdorni Favoritet grup si më poshtë:

1. Ju lutemi hapni dokumentin që dëshironi të ruani në një grup dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > Favoritet > Shto dokument në grup. Shih screenshot:

shtënë shtoni në grup 2 A: Klikoni I ri button për të krijuar një grup të ri.

2. click Shtoj butonin për të ruajtur dokumentin në një grup. Do ta shihni dokumentin brenda grupit si shfaqje në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë shtoni në grup 3

Bakshish: Duke klikuar mbi grupin, ai do të hapë të gjitha dokumentet brenda grupit me një klik. Duke klikuar në dokument të veçantë, ajo do të hapë vetëm dokumentin.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hapni një grup dokumentesh me një klikim

Nëse i keni ruajtur dokumentet në një grup, atëherë mund të hapni me shpejtësi të gjitha dokumentet brenda grupit si më poshtë:

1. Një nga aplikacionet e Fjalës, më pas e qartë Kutools > Favoritet > klikoni mbi emrin e grupit që dëshironi të hapni të gjithë grupin. Ju do të shihni të gjitha dokumentet brenda grupit janë hapur në Fjalën tuaj. Shih screenshot:

shtënë shtoni në grup 4
shtënë shtoni në grup 5

shënim: Ju do të shihni skedat 4 në screenshot të mësipërm, do të thotë që të gjitha katër dokumentet me Grupin A janë hapur në Word. Por në qoftë se dëshironi të përdorni ndërfaqen e skedës siç tregohet në screenshotin e mësipërm në Fjalën tuaj, ju lutemi të shkoni në downlaod dhe të instaloni Office Tab nga këtu


shigjetë flluskë e djathtë blu Funksioni i lidhur


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.