Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiqni të gjithë referencën e gabimit me një klik në Word

Ju mund të hasni frustruese "Gabim! Burimi i Referencës nuk gjendet "diku kur jeni duke përpunuar një dokument Word. Dhe është e vështirë për ju të zbuloni se cili burim referimi ka shkuar dhe cili pjesë e dokumentit është lidhur me burimin e referimit të gabimit, veçanërisht për një dokument të madh. Gabim në referencëdobia e Kutools për Fjalën mund të hiqni të gjithë "Gabim! Burimi i Referencës nuk gjendet "me një klik.

Hiqni të gjithë referencën e gabimit me një klik në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > më shumë > Error Cross-References. Shih screenshot:


Hiqni të gjithë referencën e gabimit me një klik në Word

Nëse shihni një dialog që shfaqet me "Error! Burimi i Referencës nuk gjendet "gjatë operacionit tuaj dhe ju doni të hiqni referencën sa më shpejt që të jetë e mundur, mund ta bëni atë duke përdorur Utility Cross-Reference gabim të Kutools për Word si më poshtë.

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools Më shumë > më shumë > Error Cross-References. Shih screenshot:

2. Pas klikimit të opsionit të gabimit ndër-referent, do të hapet një dialog për t'ju kujtuar detajet e heqjes. Nëse dëshironi të hiqni kryqëzimin e thyer dhe tekstin, ju lutemi kontrolloni Fshi tekstin opsion dhe kliko OK. Por nëse doni thjesht të hiqni vetëm referencat e thyera dhe të mbani tekstin, hiqni Fshi tekstin opsion, pastaj kliko OK.

3. Tani, do të ketë një kuti të menjëhershme që do t'ju tregojë se sa shumë referenca të kryqëzuara janë hequr nga i tërë dokumenti. Pastaj kliko OK për të mbyllur dialogun.


Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.