Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt eksportoni ose ekstraktoni të gjitha imazhet nga një dokument fjalë në Word

Nuk është e lehtë për të eksportuar ose nxjerrë të gjitha imazhet nga një dokument fjala. Sigurisht, mund të provoni të eksportoni të gjitha imazhet nga një dokument duke e ruajtur dokumentin si një faqe interneti, por nuk mund të eksportoni ose të ekstraktoni të gjitha imazhet me lloj të caktuar të imazhit, të tilla si të eksportoni të gjitha imazhet nga një dokument në Png, Jpeg ose Gif . me Kutool për Fjalën Imazhet e eksportit shërbimeve, ju mund të shpejt të eksportoni ose të ekstraktoni të gjitha imazhet nga një dokument me lloj të caktuar të imazhit.

Eksporto ose ekstrakt të gjitha imazhet nga një dokument dhe ruani si Png, Jpeg ose Gif

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Eksport / Importi > Imazhet e eksportit. Shikoni pamjen e ekranit


Eksporto ose ekstrakt të gjitha imazhet nga një dokument dhe ruani si Png, Jpeg ose Gif

Duke supozuar që dëshironi të eksportoni ose të ekstraktoni të gjitha imazhet nga një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, shpejt mund të kryeni atë si vijon:

shot-eksport-images-2

1. Hapni dokumentin që dëshironi të eksportoni të gjitha imazhet prej saj, dhe pastaj aplikoni programin duke klikuar Kutools Më shumë > Eksport / Import > Imazhet e eksportit.

2. Ju lutemi specifikoni cilësimet në Eksport Images kuti dialogu. Shih screenshot:

shot-eksport-images-3

A: Ju lutemi specifikoni një dosje për të ruajtur të gjitha imazhet.

B: Ju lutemi zgjidhni llojin e imazhit që dëshironi të përdorni, si Png, Jpeg, Gif dhe kështu me radhë.

C: Mund të krijoni një html indeks për të menaxhuar të gjitha imazhet.

3. click Eksport button dhe të gjitha imazhet e dokumentit do të eksportohen në një dosje skedari. Shih screenshot:

shot-eksport-images-4


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.