Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Lehtësisht eksportoni shkronjat / faqet e zgjedhura në një skedar të ri në Word

Në Word, ju mund të eksportoni tërë dokumentin në PDF, tekst të thjeshtë ose lloje të tjera skedari. Por nëse dëshironi të eksportoni vetëm shkronjat e zgjedhura ose faqet e dokumentit të Fjalës në një skedë të re, nuk ka funksion të integruar që mund ta trajtojë atë. Megjithatë, Gama e eksportit në skedar dobi në Kutools për Fjalën mund t'ju ndihmojnë të eksportoni vargjet që keni zgjedhur në një skedar të ri si Word / Excel / Text / HTML ose lloje të tjera.


Aplikoni Gama e Eksportit në Skedar duke klikuar Kutools Plus> Export / Import> Export Range to File.
shtënë gamë të eksportojë në dosjen 1

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Export zgjidhni shkon / faqe në një skedar të ri

1. Aktivizo dokumentin që dëshiron të eksportojë gamën e tij në një skedë të re, kliko Kutools Më shumë > Export / Import > Gama e eksportit në skedar.
shtënë gamë të eksportojë në dosjen 2

2. Në Gama e eksportit në skedar dialog, bëni si këto:

1) Zgjidhni një dosje për të vendosur skedarin e ri;

2) Zgjidhni një lloj që dëshironi të eksportoni si në Lloji i Skedarit seksioni;

3) Zgjidhni opsionet e skedarit si keni nevojë Opsionet e skedarit seksioni;

4) Kontrollo ose çaktivizo Hapni skedarin pas eksportimit checkbox si ju nevojitet.
shtënë gamë të eksportojë në dosjen 3

3. click Ok, një dialog hapet për të kujtuar emrin e skedarit të eksportuar.
shtënë gamë të eksportojë në dosjen 4

4. click Ok. Pastaj skedari i ri i eksportuar do të hapet nëse kontrolloni Hapni dosjen pas eksportimit në hapin 2.
shtënë gamë të eksportojë në dosjen 5Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.