Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt eksportoni dhe ruani të gjitha tabelat, tabelat, imazhet nga dokumenti si imazhe në fjalë

A keni menduar ndonjëherë se si të eksportoni shpejt dhe të ruani të gjitha tabelat, tabelat ose imazhet nga dokumenti si imazhe në fjalë? Kutools për Fjalën Fotot e eksportit / Tabela tek Imazhet programi mund të eksportojë shpejt dhe të ruajë të gjitha tabelat, skemat dhe fotografitë si imazhe në një dosje.

Eksporto dhe ruaj të gjitha tabelat, tabelat, imazhet nga dokumenti si skedarë imazhesh në një dosje


Kliko Kutools Më shumë > Eksporti / Importi > Figura e eksportit / Tabela për imazhet. Shikoni pamjen e ekranit:

xhiruar tabelën e imazhit të eksportit 1


Eksporto dhe ruaj të gjitha tabelat, tabelat, imazhet nga dokumenti si skedarë imazhesh në një dosje

Duke supozuar që të keni një dokument me shumë tabela, skema dhe fotografi në të, tani doni të eksportoni dhe t'i ruani të gjithë prej dokumentit aktual në skedarë imazhi, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Hapeni dokumentin që dëshironi të eksportoni dhe ruani të gjitha tabelat si skedarë imazhi, dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Eksporti / Importi > Figura e eksportit / Tabela për imazhet.

2. Specifikoni cilësimet në Figura e eksportit / Tabela për imazhet kuti dialogu.

  • (1): Zgjidhni llojin e objektit që dëshironi të eksportoni, mund të zgjidhni tabelën, tabelën, tabelën ose të gjitha ato sipas nevojës.
  • (2): Ju lutem specifikoni formatin e imazhit (si PNG, Jpeg ose Gif) që doni të ruani si.
  • (3): Ju lutemi specifikoni një dosje për të ruajtur imazhet e eksportuara.
  • (4): Zgjidhni artikujt specifikë nga kutia e listës së djathtë që dëshironi të eksportoni.

xhiruar tabelën e imazhit të eksportit 2

Shënimet:

(1.) Ju gjithashtu mund të krijoni një html indeks duke kontrolluar Krijo një faqe indeksi.

(2.) Kontrolloni Shiko Shape opsioni mund t'ju ndihmojë të shihni objektin e zgjedhur duke e klikuar atë në kutinë e listës së drejtë.

3. Click Eksport button për të aplikuar operacionin. Ju do të shihni rezultatin siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

xhiruar tabelën e imazhit të eksportit 3


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.