Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt importoni ose eksportoni dhe personalizoni hyrjet e Autocorrect në fjalë

Hyrjet e Autocorrect-it të Fjalës mund t'i korrigjojnë fjalët dhe formatet e tekstit kur shkruani gabim duke përfshirë matematikën dhe tekstin (p.sh. "bër" për "The"). Regjistrimet automatike të Fjalës mund t'ju bëjnë të shpejt të futni shprehje të gjata ose edhe fjali të tëra që rregullisht do të gjeni vetë duke përsëritur (p.sh. shkruani "yf" për të futur "Juaji me besnikëri"). Pra, është shumë e domosdoshme që ne të eksportojmë dhe importojmë këto hyra të Autocorrect kur ne të ndryshojmë në një kompjuter tjetër. Importi ose Eksporti Auto Korrigjo of Kutool për Fjalën shpejt mund të importojë dhe eksportojë shënimet e Autocorrect.

Shpejt eksportoni shënimet e Autocorrect në Word

Sigurohuni shpejt të futni Autocorrect në Word

Easily customize ose specifikoni entries Autocorrect në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Eksporti / Importi > Auto Korrigjo. Shih screenshot:


Futni menjëherë hyrjet e korrigjimit automatik

Nëse dëshironi të eksportoni shënime autocorrect nga Word në një kompjuter, instaloni Kutools për Word dhe aplikoni programin duke shkulur Kutools Më shumë > Eksporti / Importi > Auto Korrigjo.

Ju lutemi kontrolloni artikujt e autokorrës në të cilat dëshironi të eksportoni Auto Korrigjo kutinë e dialogut dhe kliko Eksport button. Shih screenshot:

Ju lutemi specifikoni një dosje për të eksportuar të dhënat korrekte. Pas eksportimit të të dhënave korrekte për auto, do të shihni të gjitha artikujt e eksportuar të autokulturës në dosje siç tregohet në foton e mëposhtme.

Do të shfaqet OK për të treguar eksportimin me sukses këtë artikull. Të gjitha artikujt e eksportuar të saktë do të renditen në dosje.

Futni menjëherë hyrjet e korrigjuara automatike

Nëse dëshironi të importoheni autocorrect entries, ju lutemi instaloni Kutools për Word dhe aplikoni programin duke u shkruar Kutools Më shumë> Eksporti / Importi > Auto Korrigjo.

Ju lutemi kontrolloni artikujt e autokorrës që dëshironi të importoni Auto Korrigjo kutinë e dialogut dhe kliko Import button. Shih screenshot:

Ju lutemi zgjidhni dosjen që përmban artikujt e saktë që dëshironi të importoni. Pas importimit të shënimeve të korrigjuara automatike, mund të shihni statusin e importit në Auto Korrigjo kuti dialogu.

Do të shfaqet OK për të treguar me sukses importojë këtë artikull.

Easily customize ose specifikoni entries Autocorrect në Word

Nëse dëshironi të personalizoni ose specifikoni futjet korrekte të auto, klikoni trekëndëshin pas artikujve të saktë auto të saktë, si p.sh. Rregullimi automatik i tekstit, Përjashtimet e AutoCorrect për dokument dhe kështu me radhë në Auto Korrigjo kuti dialogu. Shih screenshot:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Marshall McCormick · 4 years ago
  I need to transfer AutoCorrect from Word 2010 to Word 2013. Before buying Kutools I was able to transfer the lists from one PC to another, but am having the same problem as above - the PC running Word 2013 doesn't read the export file.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Admin_jay · 4 years ago
   [quote name="Marshall McCormick"]I need to transfer AutoCorrect from Word 2010 to Word 2013. Before buying Kutools I was able to transfer the lists from one PC to another, but am having the same problem as above - the PC running Word 2013 doesn't read the export file.[/quote]
   Please try it again, or please contact me at jaychivo#extendoffice.com, please replace # with @.

   Thanks in advance.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Bec · 4 years ago
  Hi there

  I've installed the product and saved my autocorrect entries in word format over to the new computer. However when I go to Enterprise and click import and go to the folder, the program can't see the file. I've tried renaming it Normal.bak and that doesn't work either. What am i missing please?

  Thanks
  Rebecca
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Petra · 4 years ago
  This download does not work. When I open the folder where my .act files are located after clicking import, it shows nothing in the folder in Kutools, although the files are in that particular folder in my computer.