Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni lehtë ose krijoni titra kryq referimi në Word

Kur keni një raport të gjatë dhe përmban tabelë, figurë ose ekuacion të rëndësishëm që ju duhet t'i tregoni shpesh auditorit tuaj, është një mënyrë e mirë për ju të krijoni titullin e referencës së kryqëzimit në mënyrë që të lundroni me lehtësi mes tekstit dhe tabelës, figurës ose ekuacionit , Me Kutool për Fjalën'S referim ju duhet vetëm të klikoni në artikullin e titullit nga lista e referencës dhe titulli do të futet si referencë e tërthortë në pozicionin tuaj të kursorit të dokumentit aktual.

Futni lehtë ose krijoni titra kryq referimi në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > referim. Shih screenshot:


Futni lehtë ose krijoni titra kryq referimi në Word

Nëse doni të futni një titull kryq referimi në dokumentin tuaj aktual të Fjalës, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në pozicionin ku dëshironi të futni referencën kryq në dokument. Shikoni shfaqjet e ekranit.

2. click Kutools Më shumë > referim. Pastaj klikoni mbi titullin që dëshironi të futni si titull referimi të tërthortë nga lista. shënim: përpara se të referoheni një titull, sigurohuni që tashmë keni pasur titra në dokument.

3. Pas klikimit mbi titullin që dëshironi të referoni tërthorazi, futet si titull i referencës në pozicionin tuaj të kursorit të dokumentit aktual.

shot-insert-cross-reference

4. Nëse vendosni kursorin në titullin e referencës së tërthortë, do të shfaqet një kuti e menjëhershme që do t'ju udhëzojë përdorimin e këtij titri kryq referimi. mbaj Ctrl kyç dhe kliko mbi titullin e referencës për të ndjekur lidhjen.

shënim: Mund të shtypni Ctrl + Z kyç për të prishur operacionin.


Funksionet e ngjashme

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.