Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni menjëherë kutinë e kontrollit, listën e kutisë së zgjedhjes ose kutinë aktive të kontrollit (kontroll aktivX) në Word

Për të futur ose përdorur kutinë e kontrollit, listën e kutisë së zgjedhjes ose kutinë aktive të kontrollit (kontroll aktivX) në dokumentin Word, mund të keni nevojë të kaloni kohë duke ditur se ku mund të gjeni kutinë e kontrollit të parë. Por me Kutools për Fjalën's Kontrollo kutinë shërbimeve, mund të futni shpejt ose të përdorni lloje të ndryshme të kutive të kontrollit në Word.

Futni lloje të ndryshme të kutive të kontrollit në Word

Vendos kontrollin e përmbajtjes së kontrollit të kutisë, checkbox (activeX control) në Word

Futni me shpejtësi një listë kutish në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Kontrollo kutinë. Shih screenshot:

shtënë kutinë e kontrollit 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Futni lloje të ndryshme të kutive të kontrollit në Word

Ju mund të futni shpejt lloje të ndryshme të kutive të kontrollit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Vendos kontrollin e përmbajtjes së kontrollit të kutisë, checkbox (activeX control) në Word

Nëse doni të futni kontrollin e përmbajtjes së kontrollit në dokument, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Kontrollo kutinë > Kontrollo kontrollin e përmbajtjes së kutisë. Shih screenshot:

shtënë kutinë e kontrollit 2

2. Ju mund të futni kontrollin e përmbajtjes së kutisë së kontrollit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


shigjetë flluskë e djathtë blu Futni me shpejtësi një listë kutish në Word

Nëse doni të futni listën e kutive në dokument, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi shkruani përmbajtjen për listën e kutive të shënimit siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

2. Ju lutemi zgjidhni përmbajtjen e listës së kutive, dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Kontrollo kutinë > Kontrollo listën e kutive.

shtënë kutinë e kontrollit 3

3. Ju do të shihni rezultatin siç tregohet në screenshots më poshtë.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.