Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni shpejt informacionin e skedarit (emri i skedarit, rruga e skedarit) në kokë ose në këmbë të Fjalës

Për të futur informacionin aktual të dokumentit, siç është emri i skedarit ose dosja e skedarit në kokë ose në këmbë të Fjalës, normalisht mund t'i futni këto informacione për skedarët kur të futni kokë ose këmbë. Por, ky artikull, unë do të prezantoj një dobi të dobishme-Futni informacionin e skedarit of Kutools për Fjalën, me këtë veçori, mund të futni shpejt emrin ose dosjen e skedarit në kokë ose në këmbë si të keni nevojë.

Futni emrin e skedarit në kokë ose në fund të një dokumenti të Word

Vendosni dosjen e skedarit në kokë ose në fund të një dokumenti të Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Futni emrin e skedarit në kokë ose në fund të një dokumenti të Word

Për të futur emrin e skedarit në kokë ose në fund të dokumentit Word aktual, ju lutemi bëni si ky:

1. Hapni skedarin Word që dëshironi të futni emrin e skedarit si kokë ose futboll, dhe pastaj klikoni Kutools > Futni informacionin e skedarit, shihni screenshot:

futni informacionin e skedës së futur të 1

2. në Futni informacionin e skedarit kuti dialogu:

(1.) Zgjidhni Emri i dokumentit nga Tipi seksioni;

(2.) Dhe pastaj zgjidhni Arkitra or Futboll ku duhet të futet emri i skedarit;

(3.) Më në fund, specifikoni vendndodhjen për kokë ose footer për të futur emrin e skedarit, që mund të zgjidhni majtas, e drejtë, Mes si keni nevojë. Shih screenshot:

futni informacionin e skedës së futur të 2

3. Pastaj, kliko Ok për të mbyllur kutinë e dialogut, tani mund të shihni se emri i skedarit është futur në kokë ose në këmbë që ju keni dhënë, shih screenshot:

futni informacionin e skedës së futur të 3


Vendosni dosjen e skedarit në kokë ose në fund të një dokumenti të Word

Nëse doni të futni shtegun e skedarit si kokë ose këmbë, bëj si kjo:

1. Hapni skedarin Word që dëshironi të futni shtegun e skedarit si kokë ose futboll, dhe pastaj aplikoni këtë funksion duke klikuar Kutools > Futni informacionin e skedarit.

2. në Futni informacionin e skedarit kuti dialogu:

(1.) Zgjidhni Rruga e skedarit nga Tipi seksioni;

(2.) Dhe pastaj zgjidhni Arkitra or Futboll ku duhet të futet emri i skedarit;

(3.) Më në fund, specifikoni vendndodhjen për kokë ose footer për të futur emrin e skedarit, që mund të zgjidhni majtas, e drejtë, Mes si keni nevojë. Shih screenshot:

futni informacionin e skedës së futur të 4

3. Dhe pastaj, kliko Ok button, rruga e skedarit të dokumentit aktual është futur në header ose footer që ju keni dhënë, shihni screenshot:

futni informacionin e skedës së futur të 5

shënim: Një linjë do të futet gjithashtu në header gjatë përdorimit Futni informacionin e skedarit për të futur emrin e skedarit ose rrugën, thjesht hiqni atë nëse nuk keni nevojë duke klikuar Heq > Linja e qartë e kokës.

futni informacionin e skedës së futur të 6


Demo: Futni informacionin e skedarit (emri i skedarit, rruga e skedarit) në kokë ose këmbë të Word

Kutools për Fjalën: me më shumë se shtojca të dobishme të Fjalorit 100, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarkoni dhe gjykoni falas tani!


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.