Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni shpejt kornizën kornizë ose format në Word

Nëse dëshironi të futni ose të përdorni një kornizë në dokument në Word, mund të gjeni se nuk mund të aplikoni drejtpërsëdrejti komandën e kornizës nga ndërfaqja Ribbon. Në versionin më të fundit të aplikacionit të Microsoft Office Word në qoftë se doni të futni një kornizë, duhet të shtoni komandën e kornizës në ndërfaqen Ribbon duke e personalizuar paraprakisht ndërfaqen Ribbon. Është e njëjta gjë kur duhet të formatoni një kornizë në një dokument, të tilla si për të ndryshuar pozicionin e kornizës ose cilësimet e tjera të kuadrit dhe kështu me radhë. Ju gjithmonë duhet të personalizoni ndërfaqen Ribbon para se të aplikoni komandën kornizë. Por me Kutools për Fjalën'S Kornizë dhe Formati i kuadrit shërbimeve, mund të futni ose formatoni shpejt një kornizë në dokument.

Futni shpejt një kornizë në dokument

Formoni shpejt një kornizë në dokument

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > më shumë > Kornizë > Kornizë. Shih screenshot:

kornizë xNUMX me shtënë të shtënë


shigjetë flluskë e djathtë blu Futni shpejt një kornizë në dokument

Nëse doni të futni shpejt një kornizë në dokument pa përshtatur ndërfaqen e shiritit, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në pozicionin ku dëshironi të futni një kornizë në dokument dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > më shumë > Kornizë > Kornizë.
kornizë të formatit të shtënë 1

2. Ju do të shihni kuadrin siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm në dokumentin tuaj.


shigjetë flluskë e djathtë blu Formoni shpejt një kornizë në dokument

Nëse dëshironi të formatoni shpejt një kornizë në dokument, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në kornizën që dëshironi të formatoni dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > më shumë > Kornizë > Formati i kuadrit.

2. Ju mund ta formatoni kornizën në Kornizë kuti dialogu siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.