Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Futni shpejt ose shtoni titullin në tabelë dhe ndryshoni formatin e tabelës së tabelës në Word

Ndoshta do të duhet të ndërmarrësh disa hapa për futjen e titullit të tryezës në Word, por Kutools për Fjalën's Fut tabelën e tabelës shërbimeve, e cila ka thjeshtuar dhe kombinuar këto hapa në një buton të vetëm. Me këtë softuer, mund të futni shpejt titullin e tabelës me një klik.

Futni shpejt ose shtoni titullin në tryezë

Specifikoni dhe ndryshoni formatin e tabelës së tabelës ose stilin

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Ndërmarrje > Fut > Kapitulli i tabelës. Shih screenshot:


Qucikly futni ose shtoni titra në tryezë

Nëse dëshironi të futni ose të shtoni me shpejtësi një titull në një tabelë në dokumentin Word, siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, ju mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në tabelën që doni të futni ose shtoni titullin, dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Ndërmarrje > Fut > Kapitulli i tabelës.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë pas klikimit Kapitulli i tabelës.

Bakshish: Nëse dëshironi të dini se si të ndryshoni formatin e titullit të tabelës, të tilla si të ndryshoni prefiksin e tabelës së tabelës ose prapashtesën, për të shfaqur titullin e tabelës në të majtë, në mes ose në të djathtë dhe për të shfaqur titullin nën ose mbi tryezën, ju lutemi lexoni seksioni tjetër Specifikoni dhe ndryshoni formatin e tabelës së tabelës ose stilin.


Specifikoni dhe ndryshoni formatin e tabelës së tabelës ose stilin

Nëse dëshironi të specifikoni dhe ndryshoni formatin ose stilin e tabelës së tabelës, ju lutemi aplikoni këtë softuer siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

Për shembull, ju mund të shtoni sugjerinë - Pjesa A për titullin e tabelës dhe për të shfaqur titullin e tabelës në qendër pozicion.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Hanh · 4 years ago
    Can you please show me how to create short table caption in list of tables but long caption in the text. I am using word 2007. Thank you