Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt shtoni mijëra ndarës për numra të shumtë në një dokument Word

Duke supozuar, ka numra të shumtë në dokumentin tuaj të Fjalës që duhet të futni presje si një mijë ndarës, të tilla si konvertimi i 1234567 në formatin 1,234,567. Nuk ka asnjë mënyrë të drejtpërdrejtë për të shtuar mijëra ndarës në numra të shumtë në të njëjtën kohë, përveç futjes së presjes një nga një. Por, me Kutools për Fjalën'S Shto një mijë ndarës shërbimeve, ju mund të futni mijë ndarësin në numra të shumtë me vetëm një klik.

Shto mijë ndarës për numra të shumëfishta në një dokument Word në të njëjtën kohë

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Shto mijë ndarës për numra të shumëfishta në një dokument Word në të njëjtën kohë

Ju lutemi aplikoni funksionin Add Mijë Separator si kjo:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që përmban numrat që dëshironi të shtoni mijë ndarës.

shtënë shtoni mijë separator 1

2. Pastaj, kliko Kutools > Shto një mijë ndarës, shihni screenshot:

shtënë shtoni mijë separator 2

3. Dhe pastaj, një Kutools për Word kutinë e shpejtë është popped jashtë për të ju kujtoj mijë ndarësit janë futur në numrat e zgjedhur menjëherë, shih screenshot:

shtënë shtoni mijë separator 3

shënim: Nëse doni të shtoni një mijë ndarës për të gjithë numrat brenda gjithë dokumentit, mos zgjidhni asnjë tekst dhe pastaj zbato këtë funksion duke klikuar Kutools > Shto një mijë ndarës, dhe në kutinë e dialogut të hapur, kliko po button dhe të gjitha numrat brenda gjithë dokumentit do të formatohen si mijë numra ndarës.

shtënë shtoni mijë separator 4


Demo: Shto mijëra ndarës për numra të shumtë në një dokument Word

Kutools për Fjalën: me më shumë se shtojca të dobishme të Fjalorit 100, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarkoni dhe gjykoni falas tani!


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.