Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt listoni të gjitha hyperlinks, hiqni të gjitha hyperlinks dhe menaxhimin e të gjitha hyperlinks në Word

La Hyperlinks Manager of Kutools për Fjalën është një dobi e dobishme për të parë, redaktuar dhe fshirë hyperlinks në dokumentin aktual. Me këtë shërbim, ne mund të menaxhojmë të gjitha hyperlinks e dokumentit aktual me lehtësi.

Listoni të gjitha hyperlinks e dokumentit aktual

Gjeni shpejt dhe lundroni midis hyperlinks të ndryshëm në dokument

Shpejt modifikoni hyperlinkin e dokumentit aktual

Aplikoni modifikimin e njëjtë për hyperlinks shumta

Fshije ose morri hiperlidhje të shumta nga dokumenti

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Hyperlinks Manager. Shih screenshot:


Listoni të gjitha hyperlinks e dokumentit aktual

Nëse përpiqeni të listoni të gjitha hyperlinks të dokumentit aktual, ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Hyperlinks Manager. Ajo do të shfaqë Menaxheri i Hyperlink kuti dialogu. Dhe të gjitha hyperlinks e dokumentit aktual do të jetë e shënuar siç tregohet në screenshot më poshtë. Bakshish: Kur klikoni mbi hyperlinkun specifik në Menaxheri i Hyperlink kutia e dialogut, ajo do të gjejë shpejt dhe do të lundrojë në pozitën e hyperlink në dokument menjëherë.


Gjeni shpejt dhe lundroni midis hyperlinks të ndryshëm në dokument

Nëse ju vendosni dhe lundroni në mes hyperlinks të ndryshme në dokument, ju lutem klikoni mbi një hyperlink në Menaxheri i Hyperlink kutia e dialogut, do të gjejë dhe navigojë në pozicionin e këtij hyperlink në dokumentin aktual dhe theksoj hyperlink në dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.


Shpejt modifikoni hyperlinks të dokumentit aktual

Zgjidhni hyperlinks që dëshironi të redaktoni në Menaxheri i Hyperlink kutinë e dialogut dhe pastaj mund të modifikoni këtë tekst të ekranit të hyperlinks, tipin e ekranit, stilin e lidhjes së hyperlinkit dhe URI-n e hyperlink-it, dhe pastaj klikoni Save button për të aplikuar modifikimin.

Shënim: Ju mund të mbani shtypur butonin "Shift" ose "Ctrl" për të zgjedhur hyperlinks të shumta në Menaxheri i Hyperlink kuti dialogu.


Aplikoni modifikimin e njëjtë për hyperlinks shumta

Nëse dëshironi të ndryshoni tekstet e shfaqjes së hyperlinkeve të shumta për të pasur të njëjtat teste të shfaqjes në dokument ose për të ndryshuar hyperlinks të shumta për të pasur të njëjtën adresë (URL) dhe kështu me radhë, mund të mbani shtypur tastin Ctrl ose Shift për të zgjedhur hyperlinks shumta ju doni të aplikoni të njëjtën modifikim në Menaxheri i Hyperlink kutinë e dialogut dhe futni tekstet e reja të shfaqjes, ScreenTip, Hyperlink Styles ose URL, dhe pastaj klikoni Save për të aplikuar të njëjtën modifikim në hyperlinks të zgjedhura të shumta.


Fshije ose morri hiperlidhje të shumta nga dokumenti

Nëse hyperlinks nuk janë të nevojshme, ju mund të fshini ato në Menaxheri i Hyperlink dialog direkt. Së pari, ju lutem mbani të shtypur Ctrl ose Shit kyç për të zgjedhur hyperlinks shumta që ju doni të fshini në Menaxheri i Hyperlink dialog box, dhe pastaj kliko Qartë button për të hequr të gjitha lidhjet e zgjedhura së bashku.


Funksionet e ngjashme

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.