Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Kontrollo lehtë për pikësimet dhe për të kthyer të gjitha pikësimet kineze në anglisht në Word

Me Perkthimi i Anglishtes dobia e Kutools për Fjalën, shpejt mund të konvertoheni të gjitha pikësimet kineze në pikësimet angleze jo vetëm në përzgjedhje, por edhe në të gjithë dokumentin e Fjalës.

Convert të gjitha pikësimet kineze në anglisht në një përzgjedhje

Convert të gjitha pikësimet kineze në anglisht në të gjithë dokumentin

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Convert të gjitha pikësimet kineze në anglisht në një përzgjedhje

Ky seksion flet për konvertimin e të gjitha pikësimeve kineze në anglisht në një përzgjedhje të një dokumenti të Word. Ju lutem bëni si më poshtë.

1. Zgjidh gamën përmban pikësimet kineze që do të konvertohet në anglisht, pastaj kliko Kutools > Kthej > Perkthimi i Anglishtes. Shih screenshot:

2. click OK në pops up Kutools për Fjalën dialog.

3. Pastaj të gjitha pikësimet kineze në rangun e zgjedhur konvertohen në pikësimet angleze.


Convert të gjitha pikësimet kineze në anglisht në të gjithë dokumentin

Nëse doni të konvertoheni të gjitha pikësimet kineze në anglisht në të njëjtën kohë në tërë dokumentin, provoni sa më poshtë.

1. Klikoni në cilëndo dokument të dokumentit dhe më pas aktivizo programin duke klikuar Kutools > Kthej > Perkthimi i Anglishtes. Shih screenshot:

2. Pastaj nje Kutools për Fjalën dialog pops up për të kujtuar që ju aplikoni këtë operacion në të gjithë dokumentin apo jo, klikoni po për të vazhduar.

3. Dhe pastaj, të gjitha pikësimet kineze në të gjithë dokumentin konvertohen në anglisht në të njëjtën kohë. Ju lutem klikoni OK në fund shfaqet një dialog për të përfunduar tërë operacionin.


Demo: Easily konvertohet të gjitha pikësimet kineze në anglisht në Word me Kutools for Word

Kutools për Fjalën përfshin më shumë se veçoritë dhe mjetet e fuqishme të 100 për Microsoft Word. Falas për të provuar pa asnjë kufizim në ditët e 30. Shkarko gjyqin falas tani!Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.