Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha ndërprerjet në Word me një klik

Ndoshta ndonjëherë do të na duhet të heqim disa lloje pushimesh nga i gjithë dokumenti. Si përdorues të zakonshëm të Microsoft Word-it, zakonisht i fshijmë simbolet e shumta të pushimeve një nga një pasi të kemi treguar simbolet e shenjuara në Word. Kutools për Fjalën siguron një të dobishëm Hiq të gjitha pushimet shërbimeve, të cilat mund të fshijnë të gjitha pushimet nga të gjithë dokumentet menjëherë.

Hiq të gjitha pushimet programi do të na ndihmojë të fshijmë të gjitha llojet e thyerjeve në të gjithë dokumentin në të njëjtën kohë, duke përfshirë ndërprerjet e faqeve, thyerjet e kolonave dhe thyerjet e seksioneve. Me të, detyra e lodhshme do të realizohet me një sy të keq.

Hiq të gjitha pushimet nga i tërë dokumenti.

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Breaks> Hiq të gjitha pushimet. Shih screenshot:

shtënë hequr të gjitha prishet 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha pushimet nga i tërë dokumenti.

Duke supozuar që dëshironi të hiqni të gjitha pushimet nga dokumenti juaj siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në dokumentin aktual, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Breaks > Hiq të gjitha pushimet.

2. Pas klikimit të Remove All Breaks, do të shfaqet një dialog. Kliko po nëse konfirmoni se doni të hiqni të gjitha ndërprerjet.

3. Pastaj ajo menjëherë do të heqë të gjitha pushimet nga dokumenti aktual. Shih screenshot:

shot-hequr-gjitha-pushimet

shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.