Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha linjat horizontale nga dokumenti i Word

Linja horizontale është e dobishme në ndarjen e dy paragrafëve në mënyrë të qartë. Por nuk është e lehtë të heqësh qafe kur dëshiron të largosh linjat horizontale nga dokumenti. Sidomos kur ka shumë linja horizontale që dëshironi të hiqni nga dokumenti. Por me Kutools për Fjalën'S Hiqe vijën horizontale shërbimeve, ju mund të hiqni të gjitha llojet e linjave horizontale me një klik.

Hiqni të gjitha linjat horizontale nga i tërë dokumenti

Hiqni të gjitha linjat horizontale nga një pjesë e doucment

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Vije horizontale. Shikoni pamjen e ekranit:

shtënë hequr vijën horizontale 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha linjat horizontale nga i tërë dokumenti

Nëse doni të hiqni të gjitha linjat horizontale nga i tërë dokumenti shpejt, ju mund të aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Vije horizontale dhe pastaj kliko po. Të gjitha linjat horizontale në tërë dokumentin do të hiqen.

shot-Remove-gjitha-horizontale-vija-1
shot-shigjetë
shot-Remove-gjitha-horizontale-vija-2

Të gjitha linjat horizontale në tërë dokumentin janë hequr.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjithë vijën horizontale nga një pjesë e dokumentit

Nëse keni nevojë të hiqni të gjitha linjat horizontale nga një pjesë e dokumentit, duhet të zgjidhni pjesën e dokumentit dhe pastaj të aplikoni programin duke klikuar Kutools > Vije horizontale për të hequr të gjitha linjat horizontale nga përzgjedhja.

shtënë-hiqni -orizontal-line-3
shot-shigjetë
shot-Remove-gjitha-horizontale-vija-4

Të gjitha linjat horizontale në përzgjedhje janë hequr.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.