Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni HTML Controls nga dokumenti në Word

Kur ngjitni disa përmbajtje nga faqja e internetit në Word, ne mund të ngjisim disa kontrolle HTML, si p.sh. Kutitë e Input, kutitë e kontrollit, butonat e opsioneve, butonat e komandës, shiriti i rrotull, për të përmendur në pak. Disa kontrolle HTML mund të hiqen me dorë duke shtypur Fshij në tastierë dhe është e gjatë që të fshini HTML Controls veçmas në Word. Kutools për Fjalën'S Hiq HTML Controls është projektuar për të zgjidhur këtë problem.

Hiq të gjitha Kontrollet HTML nga dokumenti i tërë

Hiqni të gjitha Kontrollet HTML nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Heq > Hiq HTML Controls. Shih screenshot:

shtënë hequr kontrollet html 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha Kontrollet HTML nga dokumenti i tërë

Nëse keni një dokument që përmban shumë kontrolle HTML të padobishme siç tregohet në foton e mëposhtme, mund të hiqni menjëherë të gjitha kontrollet HTML nga dokumenti si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > Heq > Hiq HTML Controls.

2. Do të shfaqë një dialog për të siguruar që nëse doni të hiqni të gjitha Kontrollet HTML ose jo. Nëse po, kliko po button. Shikoni pamjen e ekranit:

3. Pastaj, do të tregojë një dritare të vogël për t'ju treguar se sa kontrolle HTML ju janë hequr. Shikoni pamjen e ekranit:

4. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha Kontrollet HTML nga një pjesë e dokumentit

Nëse vetëm doni të hiqni të gjitha Kontrollet HTML nga një pjesë e dokumentit, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutem zgjidhni një pjesë të dokumentit që dëshironi të hiqni HTML Controls nga, shikoni screenshot:

2. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Heq > Hiq HTML Controls. Do të heqë kontrollet HTML nga pjesa e përzgjedhur. Shikoni screenshots:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.