Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiqni ose fshini menjëherë të gjitha hyperlinks nga teksti në Word

Normalisht kur ju duhet të hiqni ose fshini hyperlinks nga dokumenti ju mund të keni për të fshirë hyperlinks një nga një në Word. Kutools për Fjalën'S Hiq hyperlinks programi mund të heqë shpejt të gjitha hyperlinks nga teksti në tërë dokumentin ose një pjesë të dokumentit dhe të mbajë të gjitha tekstet dhe stilet e formatimit të dokumenteve si origjinale.

Hiq ose fshij të gjitha hyperlinks nga teksti në tërë dokumentin

Hiq ose fshij të gjitha hyperlinks nga teksti në një pjesë të dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Heq. Shih screenshot:


Hiq ose fshij të gjitha hyperlinks nga teksti në tërë dokumentin

Nëse doni të hiqni ose fshini të gjitha hyperlinks nga teksti në tërë dokumentin siç tregohet në screenshot më poshtë, ju mund të bëni atë të bëhet si vijon:

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools Më shumë > Heq.

2. Pas klikimit Heq, do të shfaqë një dritare të dialogut, ju lutem klikoni OK.

shënim: Nëse doni të hiqni të gjitha hyperlinks nga fusnota dhe shënimi fundor, ju lutem kontrolloni të dyja Përfshi shënimin kuti dhe Përfshi Shënimin e Fundit kuti.

3. Pas klikimit OK, ajo do të shfaqë një Hyperlink dialog për t'ju treguar se sa hyperlinks janë hequr nga i gjithë dokumenti.

4. Pas klikimit OK, ju mund të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


Hiq ose fshij të gjitha hyperlinks nga teksti në një pjesë të dokumentit

Nëse vetëm doni të hiqni ose fshini të gjitha hyperlinks nga teksti në një pjesë të dokumentit, ju mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Përzgjidhni një pjesë të dokumentit të cilin dëshironi të hiqni të gjitha hyperlinks nga.

2. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools Më shumë > Heq.

3. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.