Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha fotot nga dokumenti në Word

Ndonjëherë ne vendosim fotografi në dokumentet tona. Por në disa raste, mund të na duhet të heqim fotot nga një dokument. Për shembull, mund të dëshirojmë të heqim fotot nga dokumenti për të minimizuar hapësirën e printimit ose për të ruajtur ngjyrën e printerit. Mund të jetë e neveritshme për të fshirë të gjitha fotografitë një nga një në Word. Hiq fotot dobia e Kutools për Fjalën mund të fshijë të gjitha fotografitë nga e tërë ose përzgjedhjet e dokumentit aktual shpejt.

Hiqni të gjitha fotot nga i tërë dokumenti në Word

Hiqni të gjitha fotot nga një pjesë e dokumentit në Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Heq > Hiq fotot. Shih screenshot:

shtënë hequr fotot 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha fotot nga i tërë dokumenti në Word

Nëse keni nevojë të fshini të gjitha fotografitë nga i tërë dokumenti në fjalë pa përdorur një VBA ose fshirjen e tyre një nga një, mund të fshini menjëherë të gjitha fotot në tërë dokumentin si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > Heq > Hiq fotot.

2. Ju do të shihni të gjitha fotografitë në tërë dokumentin do të hiqen siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm:

Të gjitha fotografitë në të gjithë dokumentin janë hequr.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha fotot nga një pjesë e dokumentit në Word

Nëse keni nevojë të fshini të gjitha fotografitë nga një pjesë e dokumentit në fjalë pa përdorur VBA ose largimin e tyre një nga një, mund të fshini me shpejtësi të gjitha fotografitë në përzgjedhje si më poshtë:

1. Përzgjidhni pjesë të dokumentit të parë që përmban fotografitë që dëshironi të hiqni dhe aplikoni duke klikuar Kutools > Heq > Hiq fotot.

2. Ju do të shihni të gjitha fotografitë në përzgjedhjen do të hiqen siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm:

shot-shigjetë

Të gjitha fotografitë në shpinë janë hequr


shigjetë flluskë e djathtë bluArtikuj që kanë lidhje


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.