Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha pushimet e seksionit nga dokumenti në Word

Kur futni kokëra dhe footers të ndryshëm ose vendosni orientime të ndryshme faqe për një dokument të gjatë, pushimi i seksionit është i fuqishëm për t'i realizuar ato. Megjithatë, nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për të fshirë të gjitha thyesat e seksioneve në Fjala, përveç që manualisht të fshini simbolet e thyerjes së seksionit një nga një. Kutools për Fjalën's Hiq Seksion Breaks shërbimeve do t'ju ndihmojë të hiqni të gjitha thyerjet e seksionit nga i gjithë dokumenti ose një pjesë e dokumentit në të njëjtën kohë.

Hiq të gjitha pushimet e seksionit nga i tërë dokumenti

Hiqni të gjitha pushimet e seksioneve nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Breaks > Hiq Seksion Breaks. Shikoni pamjen e ekranit:

shtënë hequr ndarje seksion 05


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq të gjitha pushimet e seksionit nga i tërë dokumenti

Duke supozuar se do të dëshironit të hiqni të gjitha pushimet e seksionit nga i tërë dokumenti, ju lutemi, aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Breaks > Hiq Seksion Breaks. Ju mund të hiqni të gjitha pushimet e seksionit nga i gjithë dokumenti.

shot-hequr-seksion-break-1
shot-shigjetë
shot-hequr-seksion-break-2

shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha pushimet e seksioneve nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi të hiqni të gjitha thyerjet e pjesëve nga një pjesë e dokumentit, së pari zgjidhni një pjesë të dokumentit dhe pastaj aplikoni programin duke klikuar Kutools > Breaks > Heq Seksioni Breaks. Të gjitha thyerjet e seksionit në pjesën e dokumentit do të hiqen.

shot-hequr-seksion-break-3
shot-shigjetë
shot-hequr-seksion-break-4

shënim: Pas klikimit të Hiq Seksion Breaks opsion, të gjitha llojet e thyerjeve të seksioneve do të hiqen së bashku shpejt, duke përfshirë thyerjet e seksioneve (faqja tjetër), thyerjet e seksioneve (të vazhdueshme), thyerjet e seksioneve (madje faqe), dhe thyerjet e seksioneve (faqe e çuditshme).


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jen · 2 years ago
  Not true, there is a way in Word itself, without downloading additional tools, to remove all section breaks at once.

  1. Press CTRL + H to open the Find/Replace box

  2. Click "More" at the bottom

  3. Open the "Special" menu and choose Section Break

  4. Don't type anything on the Replace line of the dialog box

  5. Click Replace all.

  Section breaks eliminated! Hope this helps.