Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiqni ose fshini menjëherë të gjitha tabelat me një klikim në fjalë

Kur ka tabela të shumta ekzistuese në dokumentin tuaj të fjalës dhe ju doni të hiqni të gjithë ata. Çfarë duhet të bëni? Si zakonisht, ju duhet të zgjidhni tavolinat një nga një dhe t'i largoni ato hap pas hapi. Por tani, me Kutools për Fjalën'S Hiq tabelat shërbimeve, mund të hiqni menjëherë të gjitha tabelat me një klikim në mënyrë që të mund të shpëtoheni nga të gjitha operacionet që kërkojnë kohë dhe përsëriten, në mënyrë që të rrisni efikasitetin tuaj të punës.

Hiq ose fshij të gjitha tabelat nga çdo pjesë e dokumentit të Word-it

Hiq ose fshij të gjitha tabelat nga dokumenti i tërë Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Heq > Hiq tabelat. Shih screenshot:

shtënë hequr kontrollet html 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq ose fshij të gjitha tabelat nga çdo pjesë e dokumentit të Word-it

Nëse dëshironi të hiqni ose fshini të gjitha tabelat nga çdo pjesë e dokumentit të Word-it, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksojeni ose zgjidhni pjesën e dokumentit që doni të hiqni të gjitha tabelat siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

2. Dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > më shumë > Hiq tabelat. Të gjitha tabelat në këtë përzgjedhje të dokumentit do të hiqen. Shih screenshots:

shot-hequr-table

shigjetë flluskë e djathtë blu Hiq ose fshij të gjitha tabelat nga dokumenti i tërë Word

Nëse doni të hiqni të gjitha tabelat në Microsoft Word, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi të hapni dokumentin që dëshironi të hiqni të gjitha tabelat në Word dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Heq > Hiq tabelat.

shtënë hequr kontrollet html 1

2. Do të shfaqet një dritare siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, ju lutem klikoni "po"Për të hequr të gjitha tabelat nga i tërë dokumenti.

shot-hequr-table

Bakshish: Në metodën e mësipërme, nuk duhet të zgjidhni ndonjë tabelë të caktuar në dokumentin tuaj. Sistemi është i parazgjedhur duke hequr të gjithë tabelat në dokument. Por nëse zgjidhni vetëm një pjesë të dokumentit, do të heqë vetëm pjesën e përzgjedhur gjatë operacioneve.
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.