Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha linjat bosh ose boshe në Word

Ndonjëherë ju mund të gjeni shumë linja të padëshiruara bosh mes paragrafëve në Word. Për shembull, ka shumë linja bosh kur ngjitni e-mail ose skedarë teksti në dokumentet e Word. Nëse janë vetëm disa nga linjat e padëshiruara bosh, është e lehtë për t'i hequr ato me dorë. Si të shumta në një dokument të gjatë? Kutools për Fjalën's Heqja e linjave manuale të zbrazëta do të sjellë një mënyrë të përshtatshme dhe të lehtë për të hequr të gjitha linjat bosh në përzgjedhje ose tërë dokumentin aktual me vetëm një klikim.

Hiqni të gjitha linjat bosh ose të zbrazëta nga i tërë dokumenti

Hiqni të gjitha linjat bosh ose bosh nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Paratë e zbrazëta > Heqja e linjave manuale të zbrazëta. Shikoni pamjen e ekranit:

shtënë hequr linja manuale thyen 05


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha linjat bosh ose të zbrazëta nga i tërë dokumenti

Nëse dëshironi të hiqni linjat bosh ose të zbrazëta nga i tërë dokumenti, mund të aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Paratë e zbrazëta > Heqja e linjave manuale të zbrazëta. Të gjitha linjat bosh ose boshe në tërë dokumentin do të hiqen.

Shot-hequr-Manual-line-prishet-1
shot-shigjetë
Shot-hequr-Manual-line-prishet-2

shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha linjat bosh ose bosh nga një pjesë e dokumentit

Duke supozuar që ju thjesht dëshironi të hiqni vijën bosh ose të zbrazët nga një pjesë e dokumentit, fillimisht duhet të zgjidhni një pjesë të dokumentit dhe pastaj të aplikoni programin duke klikuar Kutools > Paratë e zbrazëta > Heqja e linjave manuale të zbrazëta. Të gjitha linjat bosh ose bosh në përzgjedhjen do të hiqen.

Shot-hequr-Manual-line-prishet-3
shot-shigjetë
shot-hequr-manual-line-prishet

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.