Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha kapsjet e rënies nga një dokument në Word

Kapsulat e rënies janë ato letra shtesë në fillim të një paragrafi. Është shumë e lehtë për të hequr një kapak rënie. Sidoqoftë, kur redaktoni një dokument me kapakë të bardhë, si t'i heqni këto kapele të shumta të rënies nga dokumenti? Kutool për Fjalën'S Hiq Drop Cap shërbimeve mund të shpejt të hiqni të gjitha kapele rënie nga e tërë ose përzgjedhjet e dokumentit aktual me një klik.

Hiqni të gjitha kapakët e rënies nga i tërë dokumenti

Hiqni të gjitha kapakët e rënies nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Heq > Hiq Drop Cap. Shih screenshot:

shtënë hequr dropcap 1


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha kapakët e rënies nga i tërë dokumenti

Duke supozuar që ju keni një dokument me kapakë të shumta të rënies siç tregohet në pamjen e mëposhtme të ekranit dhe doni të fshini të gjitha kapelet e rënies shpejt, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools> më shumë>Hiq Drop Cap.

2. Do të heqë të gjitha kapakët e rënies nga dokumenti. Shikoni screenshots.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha kapakët e rënies nga një pjesë e dokumentit

Nëse vetëm shpresoni të hiqni të gjitha kapelet e rënies nga disa zgjedhje në Word, ju mund ta bëni atë si më poshtë.

1. Ju lutemi verifikoni dhe zgjidhni një pjesë që dëshironi të hiqni të gjitha kapelet e rënies. Shikoni pamjen e ekranit:

2. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools> më shumë > Hiq Drop Cap.

3. Do të heqë të gjitha kapakët e rënies nga pjesa e zgjedhur. Shikoni screenshots:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.