Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjithë rreshtat dhe kolonat e zbrazëta / kopjuar nga të gjitha tabelat në Word

Është e lehtë për të hequr një rresht ose kolonë të zbrazët në Word, por çka nëse doni të fshini të gjitha rreshtat dhe kolonat bosh nga të gjitha tabelat në të njëjtën kohë në të gjithë dokumentin? Dhe si të hiqni rreshtin dhe kolonat e dyfishta nga tabela? Jo të gjithë e dinë se si të përdorin një makro për të hequr të gjitha rreshtat dhe kolonat bosh nga të gjitha tabelat në Word, por me të Kutools për Fjalën'S Fshi rreshtat / kolonat mund të hiqni të gjithë rreshtat dhe kolonat e zbrazëta / kopjimit shpejt nga të gjitha tabelat në tërë dokumentin ose në një pjesë të dokumentit.

Hiqni të gjithë rreshtat dhe kolonat e zbrazëta nga të gjitha tabelat në një përzgjedhje ose në tërë dokumentin

Hiqni të gjithë rreshtat ose kolonat e kopjuara nga të gjitha tabelat në një përzgjedhje ose tërë dokumentin

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Fshi rreshtat / kolonat. Shih screenshot:


Hiqni të gjithë rreshtat dhe kolonat e zbrazëta nga të gjitha tabelat në një përzgjedhje ose në tërë dokumentin

Nëse dëshironi të hiqni të gjithë rreshtat ose kolonat bosh nga të gjitha tabelat në një distancë të zgjedhur ose në tërë dokumentin, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Nëse dëshironi të fshini rreshtin dhe kolonat e zbrazëta nga tabelat në një përzgjedhje, ju lutemi zgjidhni fillimisht vargun dhe pastaj zbatoni programin duke klikuar Kutools Më shumë > Fshi rreshtat / kolonat. Shih screenshot:

shënim: Për të fshirë të gjithë rreshtat ose kolonat e zbrazëta nga tabelat në tërë dokumentin, ju lutemi të aplikoni direkt në internet pa zgjedhur asnjë varg.

2. Pastaj nje Fshi rreshtat / kolonat e zbrazëta ose të dyfishta në tabelë dialog pops up, ju duhet të:

2.1) Zgjidhni Tabela e zgjedhur or Të gjitha tabelat në dokument aktivShikoni rënie poshtë siç keni nevojë;

2.2) Zgjidhni Rresht or KolonëFshi lloji seksioni;

2.3) Zgjidhni Rresht i zbrazët or Kolona e zbrazëtLloji i detajuar seksioni;

2.4) Klikoni mbi OK button. Shih screenshot:

3. Pastaj nje Kutools për Fjalën kutia e dialogut hapet për t'ju treguar sa tabela janë bërë, klikoni OK për të përfunduar operacionin.

Tani rreshtat ose kolonat e zbrazëta në rangun e përzgjedhur ose të gjithë dokumentin fshihen menjëherë.


Hiqni të gjithë rreshtat ose kolonat e kopjuara nga të gjitha tabelat në një përzgjedhje ose tërë dokumentin

Nëse dëshironi të hiqni rreshtat ose kolonat e kopjuara nga të gjitha tabelat në një përzgjedhje ose tërë dokumentin, provoni sa më poshtë për ta arritur atë.

1 Ju lutemi zgjidhni gamën përmban tabela që ju do të hiqni rreshtat ose kolonat e dyfishta, dhe pastaj aplikoni programin duke klikuar Kutools Më shumë > Fshi rreshtat / kolonat. Shih screenshot:

shënim: Për fshirjen e të gjithë rreshtave ose kolonave të kopjuara nga tabelat në tërë dokumentin, ju lutemi të aplikoni direkt në internet pa zgjedhur ndonjë varg.

2. Pastaj nje Fshi rreshtat / kolonat e zbrazëta ose të dyfishta në tabelë dialog pops up, ju duhet të:

2.1) Zgjidhni Tabela e zgjedhur or Të gjitha tabelat në dokument aktivShikoni rënie në bazë të nevojave tuaja;

2.2) Zgjidhni Rresht or KolonëFshi lloji seksioni;

2.3) Zgjidhni Rreshti i kopjuar or Kopjoni kolonënLloji i detajuar seksioni;

2.4) Klikoni mbi OK button. Shih screenshot:

3. click OK në pops up Kutools për Fjalën kuti dialogu. Pastaj të gjitha rreshtat ose kolonat e dublikuara në rangun e zgjedhur ose të gjithë dokumentin fshihen menjëherë.

Shënimet:

1. Nëse dëshironi të fshini rreshtat ose kolonat e kopjuara në rast të ndjeshme, ju lutemi kontrolloni Rasti i ndjeshëm kuti;

2. Kontrolloni Zgjedhini rreshtat bosh kutia mund t'ju ndihmojë të fshini dy rreshta ose kolona të dyfishta dhe rreshta ose kolona bosh në të njëjtën kohë.


Funksionet e ngjashme


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    Edgar · 2 months ago
    is it possible to delete the empty rows automatically (use script) if document was created using mail merge?