Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha pikat e vijës së parë në Word

Ndonjëherë kur kopjoni ose shkarkoni përmbajtje nga faqja e internetit ose vend tjetër në dokumentin tuaj të Fjalës, mund të mos shmangni kopjimin e formatit të përmbajtjes gjithashtu. Ndoshta ju do të përballeni me formatin e linjave të para të prerë me prodhues të ndryshëm të vijës së parë. Për të bashkuar formatin e dokumentit tuaj të tanishëm, mund të keni nevojë të hiqni të gjitha germat e vijës së parë nga i gjithë dokumenti. me Kutools për Fjalën'S Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë shërbimeve, mund të hiqni menjëherë të gjitha vijat e vijës së parë në të njëjtën kohë nga i gjithë dokumenti.

Hiqni të gjitha germat e vijës së parë nga i tërë dokumenti.


shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Kryeradhë > Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë. Shih screenshot:

shtënë hoqi indentët e parë të vijës 01


Shënimet:

1. Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë opsioni mund të heqë vetëm indentat e vijës së parë. Prerjet e linjës së parë po bëjnë ndarjen nga krijuesi i linjës së parë. Shih screenshot:

2. Hiqni Prerjet e Pritjes së Parë opsioni nuk mund të heqë prerje të tjera, të tilla si:

Gjysma e majtë, të cilat po bëjnë indentations nga krijues i indentit të majtë (nëse doni të hiqni të gjitha gjeturat e majtë, shkoni tek Shpejt hiqni të gjitha gjethet e majtë në Word), shihni screenshot:

Djathtas të drejtë, të cilat janë duke bërë indentations nga krijues i drejtë indent (në qoftë se ju doni të hiqni të gjitha indents drejtë, shkoni në Shpejt hiqni indentin e duhur në Word), shihni screenshot:

Fletët e varur, të cilat janë duke bërë indentations duke varur krijues indent, shih screenshot:

Hapësirë ​​ose tabelat e tabelave, të cilat po bëjnë gjetjet duke klikuar Hapësira ose Tab (nëse dëshironi të hiqni hapësirën ose tabelat e skedave, shkoni tek Shpejt hiqni të gjitha gjetjet e hapësirës / tab në Word), shihni screenshot:


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha germat e vijës së parë nga i tërë dokumenti.

Nëse ka përmbajtje me lloje të ndryshme të prerjeve të vijës së parë në dokumentin tuaj të tanishëm siç tregohet më poshtë, dhe doni të hiqni të gjitha indentat shpejt nga i gjithë dokumenti, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Kryeradhë > Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë. Shih screenshot:

2. Pas klikimit Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë, të gjitha germat e vijës së parë do të largohen drejtpërdrejt nga i gjithë dokumenti. Shih screenshots:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.