Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni të gjitha indentet në Word

Ju mund të përdorni lloje të ndryshme të indenteve në formatimin e një dokumenti në Word, por ndonjëherë mund të keni nevojë të hiqni të gjitha indentat nga dokumentet tuaja. Sidoqoftë, nuk është e lehtë të hiqësh secilën faqe nga një. Hiq gjymtyrët mjet i Kutools për Fjalën është një mjet i dobishëm, i cili lehtë mund të heqë të gjitha llojet e gjetjeve në të gjithë dokumentin në të njëjtën kohë.

Pa marrë parasysh ndarjen e linjave me hapësira ose shënuesin e parë të Indentës së Linjës ose paragrafët e zgjedhjes së djathtë / majtë, > Hiq indentimet mjet mund të shpëtoj të gjitha indents menjëherë. Shih se çfarë mund të na sjellë ky mjet:

Hiqni të gjitha gjetjet në hapësirë ​​/ tab në tërë dokumentin

Hiqni të gjitha vijat e vijës së parë / të majtë / të djathtë në tërë dokumentin

Hiqini të gjitha indentat në tërë dokumentin


shigjetë flluskë e djathtë blu Klikoni Kuts> Bërthamat. Shih screenshot:


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha gjetjet në hapësirë ​​/ tab në tërë dokumentin

1. Ju lutemi të aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools > Kryeradhë > Hiq të gjitha Hapësirat / Tab Indents.

2. Pas klikimit Hiq të gjitha Hapësirat / Tab Indents, ju do të shihni të gjitha hapësirat / tab tabelat janë hequr menjëherë. Shih screenshot:

Shot-Remove-alinetë-2

Për informacione më të detajuara të kësaj ndërmarrjeje, ju lutemi shkoni në Shpejt hiqni të gjitha indentat e majtë tab / hapësirë ​​në Word.


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqni të gjitha vijat e vijës së parë / të majtë / të djathtë në tërë dokumentin

Për më shumë informacion të detajuar rreth Kutools për Fjalën'S Hiqni të gjitha prerjet e linjës së parë shërbimeve, ju lutem shkoni në Shpejt hiqni të gjitha pikat e vijës së parë në Word

Për më shumë informacion të detajuar rreth Kutools për Fjalën 's Hiqni të gjitha Anët e Majtë shërbimeve, ju lutem shkoni në Shpejt hiqni të gjitha gjethet e majtë në Word

Për më shumë informacion të detajuar rreth Kutools për Fjalën'S Hiqni të gjitha të djathtat e duhura shërbimeve, ju lutem shkoni në Shpejt hiqni të gjitha indentat e duhur në Word


shigjetë flluskë e djathtë blu Hiqini të gjitha indentat në tërë dokumentin

Kutools për Fjalën'S Hiqni të gjitha prerjet programi mund të heqë të gjitha llojet e indenteve në të njëjtën kohë nga i gjithë dokumenti.

Pas aplikimit të këtij programi, do të shihni të gjitha indentat të hiqen nga i gjithë dokumenti. Shih screenshot:

doc-2

Ju lutem shkoni te Shpejt hiqni të gjitha indentat nga dokumenti aktual në Word për të ditur më shumë për këtë shërbim.

Shënimet:

1. të gjithë artikujt e komandës do të aplikohen në tërë dokumentin.

2. Hapësira e parë e rreshtit të rreshtit është rreshti i parë i paragrafit i cili fletët duke përdorur hapësira.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.