Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt hiqni hapësirat para / pas ose midis paragrafëve në një dokument Word

Nëse keni një dokument Word që përmban hapësira midis paragrafëve, gjë që mund ta bëjë dokumentin më të lexueshëm, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm. Por, nganjëherë, doni të hiqni të gjitha këto hapësira midis paragrafëve për ruajtjen e letrave kur shtypni dokumentin. Ky artikull, unë do të prezantoj një shërbim të dobishëm - Paragrafi i paragrafëve të Kutools për Fjalën, mund t'ju ndihmojë të hiqni të gjithë hapësirën para, pas ose mes paragrafëve sipas nevojës.

shtënë hequr hapësirën 1

Hiqeni ndarjen para paragrafit në një dokument Word

Hiqeni ndarjen pas paragrafit në një dokument Word

Hiqni të gjithë hapësirën ndërmjet paragrafëve në një dokument Word

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Hiqeni ndarjen para paragrafit në një dokument Word

Për heqjen e ndarjes përpara paragrafëve, ju lutemi bëni si kjo:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që dëshironi të hiqni ndarjen para paragrafëve.

2. Pastaj, kliko Kutools > Paragrafi i Ndarjes > Hiqni Hapësinor përpara paragrafit, shihni screenshot:

shtënë hequr hapësirën 2

3. Dhe pastaj, hapësirat para paragrafëve do të fshihen menjëherë, shih screenshot:

shtënë hequr hapësirën 3

4. Pastaj, klikoni OK button për të mbyllur kutinë e shpejtë.


Hiqeni ndarjen pas paragrafit në një dokument Word

Për të hequr ndarjen pas paragrafit, ju lutem bëni si më poshtë:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që dëshironi të hiqni ndarjen pas paragrafëve.

2. Pastaj, kliko Kutools > Paragrafi i Ndarjes > Hiq hapësirën pas paragrafit, shihni screenshot:

shtënë hequr hapësirën 4

3. Dhe pastaj, të gjitha hapësirat pas paragrafëve janë hequr, shih screenshot:

shtënë hequr hapësirën 5

4. Më në fund, kliko OK për të mbyllur kutinë e dialogut.


Hiqni të gjithë hapësirën ndërmjet paragrafëve në një dokument Word

Nëse dëshironi të hiqni të gjitha hapsirat midis paragrafëve, ju lutemi bëni si ky:

1. Përzgjidhni përmbajtjen që dëshironi të hiqni të gjithë hapësirën midis paragrafëve.

2. Pastaj, kliko Kutools > Paragrafi i Ndarjes > Hiqni të gjitha hapësirat ndërmjet paragrafëve, shihni screenshot:

shtënë hequr hapësirën 6

3. Dhe të gjitha hapësirat midis paragrafëve janë pastruar menjëherë, shih screenshot:

shtënë hequr hapësirën 7

4. Click OK button për të mbyllur kutinë e dialogut.

shënim: Këto karakteristika gjithashtu mund të aplikohen në të gjithë dokumentin.


Demo: Hiq hapësirat para / pas ose midis paragrafëve në një dokument Word

Kutools për Fjalën: me më shumë se shtojca të dobishme të Fjalorit 100, të lirë të provohen pa asnjë kufizim në ditët e 60. Shkarkoni dhe gjykoni falas tani!


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.