Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zëvendësoni ose ktheni kthimin e vështirë në kthime të buta në Word

Nëse dëshironi të ktheni të gjitha kthimet e vështira (shenjat e paragrafëve) në kthime të buta (prerje të linjave manuale) në Word, Kutools për Fjalën'S Prerja e linjës manuale programi mund të konvertojë shpejt të gjitha kthimet e vështira (shenjat e paragrafit) në kthime të buta (ndërprerje të linjave manuale) nga tërë dokumenti ose një pjesë e dokumentit në Word.

Një kthim i vështirë është kur përdoruesi shtyp çelësin Kthim ose Enter për të sjellë kursorin në një vijë të re. Një kthim i butë ndodh kur teksti përfundon automatikisht në vijën tjetër. Mund të futni kthimin e butë duke shtypur Shift + Enter.

Convert të gjitha kthimet e vështirë në kthime të butë në dokumentin e tërë

Convert të gjitha kthimet e vështirë në kthimet e butë në një pjesë të dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools> Kthej > Prerja e linjës manuale. Shih screenshot:


Convert të gjitha kthimet e vështirë në kthime të butë në dokumentin e tërë

Nëse keni një dokument me shenja të paragrafëve, siç tregohet më poshtë, dhe ju duhet t'i konvertoni ato në ndërprerje të linjave manuale, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Vendoseni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > Kthej > Prerja e linjës manuale.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots:


Convert të gjitha kthimet e vështirë në kthimet e butë në një pjesë të dokumentit

Nëse dëshironi vetëm të zëvendësoni ose të konvertojnë të gjitha kthimet e vështira në kthime të buta në një pjesë të dokumentit në Word, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksojeni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit aktual siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Kthej > Prerja e linjës manuale.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Funksionet e ngjashme

Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.