Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt resize / compress të gjitha imazhet ose imazhe të shumta në të njëjtën kohë në Word

Përdoruesit mund të ndryshojnë në mënyrë manuale imazhe ose fotografi në dokumentin e Fjalës një nga një, por është vërtet e lodhshme. Kutia për imazhin e Resize Images të Word-it ju ofron një mënyrë më të lehtë për të ndryshuar madhësinë e imazheve të shumta në të njëjtën kohë.

Resize të gjitha imazhet / fotot në 50% të madhësisë origjinale të imazhit

Resize të gjitha imazhet / fotot që të kenë të njëjtën madhësi imazhi

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Resize. Shih screenshot:


Resize të gjitha imazhet / fotot në 50% të madhësisë origjinale të imazhit

Duke supozuar që keni një dokument me të gjithë imazhin siç tregohet në foton e mëposhtme dhe dëshironi të ndryshoni të gjitha imazhet në 50% të madhësisë së tyre origjinale. Ju mund ta bëni këtë si vijon:

1. Shpejt zbatoni programin duke klikuar Kutools Më shumë > Resize > 50%.

2. Pastaj do të shihni të gjitha imazhet ose figurat në dokument janë përmasuar në 50% të madhësive të tyre origjinale. Shih screenshots:


Resize të gjitha imazhet / fotot që të kenë të njëjtën madhësi imazhi

Nëse dëshironi të aplikoni shpejt madhësinë e një imazhi në të gjitha imazhet e tjera në dokument, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Përzgjidhni imazhin që dëshironi të aplikoni madhësinë e imazhit në të gjitha imazhet e tjera të dokumentit. Shih screenshot:

2. Pastaj zbatohet programi duke klikuar Kutools Më shumë > Resize > Resize Images me Përzgjedhje. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.