Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjidhe shpejt paragrafet e objekteve të fjalëve embed në Word

Nëse keni një dokument fjalësh të gjatë të përmbajtjes me paragrafë të shumëfishtë të objektit të fjalëve ekzistuese, kur dëshironi të fshini ose modifikoni të gjitha paragrafët e objektit të fjalëve embed, si duhet të bëni? Kjo është shumë kohë që ju kaloni nëpër tërë dokumentin për të zgjedhur të gjitha objektet e embed fjalën një nga një. Kutools për Fjalën'S Përzgjidh Parametrat Paraqitja e Fjalës programi mund të përzgjedhë me shpejtësi të gjitha objektet e futura nga dokumenti.

Zgjidh të gjitha paragrafët e embed fjalën objekt të dokumentit të tërë

Përzgjidhni të gjitha paragrafët e objekteve të fjalëve embed nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > paragrafët > Përzgjidh Parametrat Paraqitja e Fjalës. Shih screenshot:

shtënë pika e zgjedhur fjalën paragrafët 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët e embed fjalën objekt të dokumentit të tërë

Duke supozuar që doni të zgjidhni me shpejtësi të gjitha objektet e fjalëve embed nga një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, ju mund ta bëni atë lehtë si më poshtë:

1. Ju lutemi të aplikoni ndihmën duke klikuar Kutools > paragrafët > Përzgjidh Parametrat Paraqitja e Fjalës.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë. shënim: Ky shërbim mund të zgjidhni vetëm të gjitha objektet e fjalëve embed.


shigjetë flluskë e djathtë blu Përzgjidhni të gjitha paragrafët e objekteve të fjalëve embed nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi vetëm të zgjidhni të gjitha paragrafët e objekteve të fjalëve embed nga një pjesë e dokumentit, ju mund ta bëni atë shpejt si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit së pari, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Zgjidh Embed Paragrafët e Objektit të Fjalës.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.