Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha ekuacionet e dokumentit në Word

Kur ju duhet vetëm të formatoni të gjitha ekuacionet në një dokument, të tilla si ndryshimi i stilit të shkronjave ose madhësia e të gjitha ekuacioneve dhe për të kthyer të gjitha ekuacionet në 1-dimensionale, Kutools për Fjalën'S Zgjidh Ekuacionet shërbimeve mund të zgjidhni të gjitha ekuacionet e dokumentit të tërë ose nga një pjesë e dokumentit.

Zgjidh të gjitha ekuacionet e tërë dokumentit

Zgjidh të gjitha ekuacionet nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > paragrafët > Zgjidh Ekuacionet. Shih screenshot:

ekuacionet e përzgjedhjes së shtënë 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha ekuacionet e tërë dokumentit

Duke supozuar që dëshironi të zgjidhni me shpejtësi të gjitha ekuacionet e një dokumenti siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni atë lehtë si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në dokument dhe më pas aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Zgjidh Ekuacionet. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha ekuacionet nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi të zgjidhni të gjitha ekuacionet nga një pjesë e dokumentit, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit së pari, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Zgjidh Ekuacionet. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  David · 1 years ago
  As word always sets the default font Cambria Math, it is very easily solved.

  1. Define a new style called, e.g. Equation

  2. Find and Replace
  Find -> Advanced Find and Replace
  Find: Font: Cambria Math,
  Replace With: Style: Equation

  Now you can change your equations all at once as often as you love to.

  greetings from europe
  david
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  David Hodgson · 1 years ago
  I am using Word 2003 on an XP PC with SP3 installed.
  I have downloaded Kutools version 8.6.0.125 for Word as I have a lot of equations created in Word 2003 using the Microsoft Equation 3.0 which I want to convert to images, however when I follow the instruction above e.g.
  Highlight a selection of the word document that contains the equations I want to convert then click Kutools > Paragraphs > Select Equations I see a message indicating Kutools starting, then after a short period I receive a message box that states No Equations, am I doing something wrong or is Kutools not compatible for Word 2003

  Regards
  Dave