Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha paragrafët e shkurtër në Word

Nuk ka funksion për ju që të zgjidhni me shpejtësi të gjitha paragrafët që përmbajnë numër më të vogël të karaktereve në Word, të tilla si të zgjedhni me shpejtësi të gjitha paragrafët që përmbajnë më pak se shenja 30. Kutools për Fjalën'S Zgjidh paragrafët më të shkurtra programi mund të zgjedhë të gjitha paragrafët e shkurtër që përmbajnë më pak se një numër specifik të shkronjave nga tërë dokumenti ose një pjesë e dokumentit.

Zgjidh të gjitha paragrafët e shkurtër nga i tërë dokumenti

Zgjidh të gjitha paragrafët e shkurtër nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > paragrafët > Zgjidh paragrafët më të shkurtra. Shih screenshot:

shtënë zgjidhni paragrafët më të shkurtër 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët e shkurtër nga i tërë dokumenti

Nëse doni të zgjidhni me shpejtësi të gjitha paragrafët që përmbajnë më pak se një numër specifik të shkronjave nga një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Së pari, mund të përcaktoni paragrafin e shkurtër duke klikuar Kutools > Opcionet button siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm. Në Opcionet dritare, ju mund të sqaroni një paragraf që përmban më pak se sa karaktere do të identifikohen si paragraf të shkurtër. Nën Paragrafin më të Shkurtër, ju lutem specifikoni numrin e karaktereve, dhe pastaj klikoni OK.

2. Dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > paragrafët > Zgjidh paragrafët më të shkurtra. Ju do të shihni rezultatet si më poshtë në ekranet.


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët e shkurtër nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi vetëm të zgjidhni të gjitha paragrafët e shkurtër nga një pjesë e dokumentit, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit së pari, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Zgjidh paragrafët më të shkurtra.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.