Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Zgjidh lehtë të gjitha paragrafët që kanë ngulitur projektet e Visio në Word

Kur ju duhet të zgjidhni të gjitha paragrafët që kanë ngulitur projekte Visio, si mund t'i zgjidhni me shpejtësi të gjitha ato paragrafë në Word? Kutools për Fjalë'S Përzgjidh Embed Paragrafet e Objektit Visio programi mund të zgjedhë me shpejtësi të gjitha paragrafët që kanë ngulitur projektet e Visio në Word.

Zgjidh të gjitha paragrafët që përfshijnë projekte Visio nga i tërë dokumenti

Zgjidh të gjitha paragrafët që përfshijnë projekte Visio nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > paragrafët > Përzgjidh Embed Paragrafet e Objektit Visio. Shih screenshot:

shtënë zgjidhni embed vizio object 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët që përfshijnë projekte Visio nga i tërë dokumenti

Duke supozuar që dëshironi të zgjidhni të gjitha paragrafët që përfshijnë projektin Visio nga një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni atë shpejt si më poshtë:

1. Vendosni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > paragrafët > Përzgjidh Embed Paragrafet e Objektit Visio.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë.


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët që përfshijnë projekte Visio nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi vetëm të zgjidhni të gjitha paragrafët që përfshijnë projekte Visio nga një pjesë e dokumentit në fjalë, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit së pari, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Përzgjidh Embed Paragrafet e Objektit Visio.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.