Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura në Word

Kur ju duhet të zgjidhni të gjitha paragrafët që kanë qenë objekte të ngulitura në Word, si mund t'i zgjidhni me shpejtësi të gjitha ato paragrafë në Word? Kutools për Fjalën'S Përzgjidhni paragrafët e objekteve të vendosura programi mund të zgjedhë me shpejtësi të gjitha paragrafët që kanë qenë objekte të ngulitura në Word.

Zgjidh të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura nga i tërë dokumenti

Zgjidh të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura nga një pjesë e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > paragrafët > Përzgjidhni paragrafët e objekteve të vendosura. Shih screenshot:

shtënë zgjidhni paragrafet embed objekt 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura nga i tërë dokumenti

Duke supozuar që dëshironi të zgjidhni të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura nga një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, mund ta bëni lehtë si vijon:

1. Vendosni kursorin në dokumentin aktual dhe pastaj aplikoni në softuer duke klikuar Kutools > paragrafët > Përzgjidhni paragrafët e objekteve të vendosura.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha paragrafët që kanë objekte të ngulitura nga një pjesë e dokumentit

Nëse dëshironi vetëm të zgjidhni të gjitha paragrafët që kanë qenë objektet e ngulitura nga një pjesë e dokumentit, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit së pari, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > paragrafët > Përzgjidhni paragrafët e objekteve të vendosura.

2. Ju do të shihni rezultatet siç tregohet në screenshots më poshtë:


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.