Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha kolonat e para të tabelave në Word

Ndonjëherë doni të zgjidhni të gjitha kolonat e para nga tabelat në dokumentin aktual për të redaktuar të cilat do t'ju kërkojnë shumë kohë për t'i zgjedhur ato një nga një. Megjithatë, me dobinë e Zgjidh kolonat e para in Kutools për Fjalën, do të jetë e lehtë.

Zgjidh të gjitha kolonat e para të tabelave nga i gjithë dokumenti

Zgjidh të gjitha kolonat e para të tabelave nga një përzgjedhje e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Tabelat > Zgjidh Frist Columns

shtënë përzgjedh të gjitha kolonat e para të tabelave 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha kolonat e para të tabelave nga i gjithë dokumenti

Duke supozuar që ju keni një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm i cili përmban shumë tabela dhe doni të zgjidhni me shpejtësi të gjitha kolonat e para nga tabelat e dokumentit aktual, ju mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi vendosni kursorin nga çdo tabelë dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Tabelat > Zgjidh kolonat e para.

2. Do të zgjedhë të gjitha kolonat e para nga tavolina. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-para-kolona-e-tabelave

shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha kolonat e para të tabelave nga një përzgjedhje e dokumentit

Nëse dëshironi të zgjidhni me shpejtësi të gjitha kolonat e para nga tabelat në një përzgjedhje të dokumentit aktual, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit dhe pastaj aplikoni në shërbim duke klikuar Kutools > Tabelat > Zgjidh kolonat e para

2. Ai do të zgjedhë të gjitha kolonat e para nga tabelat në një përzgjedhje të dokumentit aktual. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-para-kolona-e-tabelave

shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.