Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt zgjidhni të gjitha tavolinat e vetme të kolonës në Word

Është e mundimshme që të përzgjidhni të gjitha tabelat e kolonave të vetme nga një dokument që përfshin lloje të ndryshme tabelash, por me programin Zgjidh tabelat e vetme të kolonës in Kutools për Fjalën, është shumë më e lehtë për ju.

Zgjidh të gjitha tabelat e vetme të kolonës nga i gjithë dokumenti

Zgjidh të gjitha tabelat me kolona të vetme nga një përzgjedhje e dokumentit

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

shigjetë flluskë e djathtë blu Kliko Kutools > Tabelat > Zgjidh tabelat e vetme të kolonës. Shih screenshot:

shtënë përzgjedh të gjitha tavolinat e vetme të kolonës 01


shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha tabelat e vetme të kolonës nga i gjithë dokumenti

Duke supozuar që të keni një dokument siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm i cili përmban shumë tabela dhe doni të zgjidhni me shpejtësi të gjitha tabelat e vetme të kolonës nga dokumenti, mund ta bëni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi vendosni kursorin nga çdo tavolinë, dhe pastaj aplikoni programin duke klikuar Kutools > Tabelat > Zgjidh tabelat e vetme të kolonës.

2. Ai do të zgjedhë të gjitha tabelat me kolona të vetme nga i tërë dokumenti. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-vetme-kolonë-tavolina

shigjetë flluskë e djathtë blu Zgjidh të gjitha tabelat me kolona të vetme nga një përzgjedhje e dokumentit

Për të zgjedhur të gjitha tabelat e një kolone nga një përzgjedhje e dokumentit, mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi theksoni dhe përzgjidhni një pjesë të dokumentit, dhe pastaj aplikoni softuerin duke klikuar Kutools > Tabelat > Zgjidh tabelat e vetme të kolonës.

2. Do të zgjedhë të gjitha tabelat e vetme të kolonës nga përzgjedhja e dokumentit. Shihni screenshotet në vijim.

shot-select-gjitha-vetme-kolonë-tavolina

shigjetë flluskë e djathtë blu Funksionet e ngjashme
Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.