Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpejt ndani dokumentin në dokumente të shumta me tituj ose thyerje seksionesh në Word

Në disa rrethana, mund të keni nevojë që të ndani me shpejtësi një dokument në dokumente të shumta me anë të titullit, thyerjes së faqes, pushimit të pjesës ose faqes në Word. Por nuk ka asnjë mundësi që ju të ndani me shpejtësi dokumentin në aplikacionin Microsoft Office Word. Kutool për Fjalën'S Dokumenti i ndarjes programi mund të ndahet me shpejtësi dokumente në dokumente të shumëfishta me tituj, faqe të thyera, pushim seksioni ose faqe në Word.

Derdhni një dokument në dokumente të shumëfishta me tituj, thyerje seksioni, pushim faqe ose faqe

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Kliko Kutools Më shumë > Dokumenti i ndarjes. Shih screenshots:


Derdhni një dokument në dokumente të shumëfishta me tituj, thyerje seksioni, pushim faqe ose faqe

Nëse dëshironi të ndani një dokument në dokumente të shumta me tituj, pushim seksioni, pushim faqe ose faqe, shpejt mund të kryeni atë si më poshtë:

1. Ju lutemi hapni dokumentin tuaj dhe pastaj aplikoni këtë softuer duke klikuar Kutools Më shumë > Dokumenti i ndarjes.

2. Ju lutemi specifikoni cilësimet në Dokumenti i ndarjes kuti dialogu. Bakshish: Nëse vendosni të ndani dokumentin nga titulli 1, ai do të ndajë dokumentin në çdo titull 1 në një dokument të ri. Nëse vendosni të ndani dokumentin sipas faqes, ajo do të ndajë secilën faqe të dokumentit si një dokument të ri.

A: Ju lutemi specifikoni një dosje që përmban dokumentet pas ndarjes.

B: Ju zgjidhni të ndani dokumentin me titullin 1, pushim faqe, pushim seksioni ose faqe.

3. click OK button për të filluar ndarjen.


Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Tammy Jones · 1 years ago
  I tried to use the split function but got this message:

  [quote]Unhandled exception has occurred in a component in your application. If you click Continue, the application will ignore this error and attempt to continue.

  The given path's format is not supported.[/quote]

  (details are too long to post here). Nothing I do works.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Dawn · 1 years ago
  HI All, when I split my documents it adds a blank page at the start of each document. When I try and remove this it removes all the formatting of the actual document. How can I get round this?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Chris M La Tronica · 1 years ago
  Hi. First off, KUTOOLS is an excellent product. I am running into any issue when I split a document by "heading 1." Word keeps asking me if I want to save changes. This means I have to monitor the process for the dialogue box. Any suggestions on how to prevent this from happening?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Andrew Wolfe · 1 years ago
  Evaluating Product prior to testing. Using Windows from Office 365. Split by page loses the table in the document. Split by Section Break loses the table in the document. Why does it remove content? Is this a known issue?
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Amatsune · 1 years ago
  I tried to use the split function but got this message:

  [quote]Unhandled exception has occurred in a component in your application. If you click Continue, the application will ignore this error and attempt to continue.

  The given path's format is not supported.[/quote]

  (details are too long to post here)

  Could anyone help me?