Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Hiq lehtë mijëra ndarës nga numrat në Word

Për heqjen e mijëra ndarës nga numrat e shumtë në një dokument Word, zakonisht ju mund të kenë nevojë të zgjidhni dhe fshini ato një nga një me dorë ose përdorni metodën VBA për ta arritur atë. Këtu, unë do të prezantoj një tipar të dobishëm - Hiq një mijë ndarës of Kutools për Fjalën, me këtë veçori, ju lehtë mund të hiqni mijëra ndarës nga numrat me klikime jo vetëm në një përzgjedhje, por edhe në tërë dokumentin.

Hiq mijëra ndarës nga numrat në një përzgjedhje në Word

Hiq mijëra ndarës nga numrat në tërë dokumentin

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Hiq mijëra ndarës nga numrat në një përzgjedhje në Word

Nëse dëshironi të hiqni mijëra ndarës nga numrat në një përzgjedhje, ju lutem bëni si më poshtë.

1. Zgjidhni varg përmban numrat që do të heqni të gjithë mijëra ndarës nga. Kliko Kutools > Heq > Hiq një mijë ndarës. Shih screenshot:

2. Pastaj kliko OK në popping up Kutools për Fjalën dialog.

Tani të gjithë mijë ndarësit largohen menjëherë nga numrat në rangun e zgjedhur, siç tregohet në ekranin e mëposhtëm.


Hiq mijëra ndarës nga numrat në tërë dokumentin

Për heqjen e mijëra ndarës nga numrat në tërë dokumentin, mund të bëni si më poshtë.

1. Klikoni në kudo në dokumentin tuaj dhe aktivizoni funksionin duke klikuar Kutools > Heq > Hiq një mijë ndarës. Shih screenshot:

2. Në hapje Kutools për Fjalën dialog, kliko tek po button.

3. Pastaj të gjithë mijë ndarësit largohen nga numrat në tërë dokumentin. Ju lutem klikoni OK për të mbyllur të dytën Kutools për Fjalën dialog.


Demo: Hiq mijëra ndarës nga numrat me Kutools për Word

Kutools për Fjalën përfshin më shumë se veçoritë dhe mjetet e fuqishme të 100 për Microsoft Word. Falas për të provuar pa asnjë kufizim në ditët e 30. Shkarko gjyqin falas tani!Kutools për Fjalën

Më shumë se 100 Funksione të Avancuara për Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019

shtënë-kutools-700-225-kte

më shumë Features | Shkarko falas | Vetëm $ 39.00 për qindra funksione

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.