Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Shpërndani me shpejtësi të dhënat në rreshtat dhe kolonat e një tabele në Word

Nëse keni nevojë të transpozoni të dhëna nga rreshtat në kolona ose anasjelltas, duhet ta kopjoni tabelën në tabelën e Excel dhe të përdorni funksionin e ngjitjes speciale për të transpozuar tabelën, dhe pastaj ngjiteni tabelën e transpozuar në Word. Këtu, unë prezantoj një mjet shtojcë të dobishëm - Kutools për Fjalën, e saj Tabela e Transpozimit shërbimeve mund të trajtojë këtë punë me dy klikime.


Aplikimi i Tabelës së Transpozimit duke klikuar Kutools Plus> Tabela e Transpozimit.
shtënë transpose tavolinë 1

Kutools për Fjalën: Shto 100 karakteristika të reja të avancuara në Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Tab Zyra: Aktivizo Editing Tabbed dhe Browsing në Office, Ashtu si Chrome, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Menu klasike për zyrën: Sillni pamjen e vjetër të Office 2003 Back në Office 2007, 2010, 2013, 2016 dhe 2019.

Transpozoni të dhëna në rreshta dhe kolona të një tabele

1. Vendosni kursorin në tryezë që dëshironi të transpozoni të dhënat nga rreshtat në kolona, ​​klikoni Kutools Më shumë > Tabela e Transpozimit.
shtënë transpose tavolinë 2

2. Një Kutools për Fjalën dialog pops out:

Kliko po, tabela origjinale do të mbulohet drejtpërsëdrejti me atë të transpozuar;

Kliko jo, tabela e transpozuar do të krijohet nën atë origjinale;
shtënë transpose tavolinë 3

Pastaj rreshtat dhe kolonat në tabelën e përzgjedhur janë transpozuar.
shtënë transpose tavolinë 4

Shënime:

1. Ky funksion funksionon një herë në një tabelë.

2. Ky funksion do të mbajë formën e tabelës pas transpozimit.Ky është vetëm një mjet i Kutolës për Fjalën

li-portokalliKutools për Fjalën ju liron nga kryerja e operacioneve që kërkojnë kohë në Word;

li-portokalliMe paketat e mjeteve të dobishëm për Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 dhe Office 365;

li-portokalliLehtë për t'u përdorur dhe instaluar në Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 dhe Windows Vista;

më shumë Features | Shkarko falas | Blej tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.