Cookies na ndihmojnë të ofruar shërbimet tona. Duke përdorur shërbimet tona, ju pranoni përdorimin e cookies.
Këshillë: Gjuhët tjera janë të përkthyera në Google. Ju mund të vizitoni English versionin e kësaj lidhjeje.
Identifikohu
x
or
x
x
Regjistrohu
x

or

Tab Zyra: Si të mbyllni të gjitha dokumentet menjëherë?

Me Office Tab, shpejt mund të mbyllni të gjitha dokumentet e hapura menjëherë duke klikuar me të djathtën në një skedë ose në shiritin e tabelave.

Duke supozuar që keni dokumenta të shumëfishta në aplikacionin Word siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm, shpejt mund të mbyllni të gjitha dokumentet në Word si më poshtë.

Metoda A: Ju lutemi klikoni me të djathtën në një skedë ose shiritin e skedës dhe pastaj zgjidhni Mbyll të gjitha pika komanduese nga menyja pop-up. Kjo metodë mund të aplikohet për Word 2003, 2007, 2010, 2013 dhe 2016 nëse keni instaluar Office Tab.

shtënë mbyllur të gjitha 6

Metoda B: Ju gjithashtu mund të mbyllni menjëherë të gjitha dokumentet duke mbyllur Mbylle butonin (X) për të mbyllur të gjitha dokumentet dhe për të ekzistuar aplikacione Word. Kjo metodë mund të aplikohet për Word 2003, 2007, 2010,2013 dhe 2016 nëse keni instaluar Office Tab. Por për Word 2013, ju duhet të çaktivizoni Modaliteti me shumë dritare opsion në Tabs for Word Options, përndryshe ju mund të mbyllni një dokument në të njëjtën kohë duke klikuar tek Mbylle butonin (X).

Do të hapet një dritare siç tregohet në foton më poshtë, nëse keni kontrolluar Paralajmërimi kur mbyll të gjitha skedat opsion në Tabs për Options Word.

Ju mund të hyni në Tabs për Options Word duke klikuar Mundësitë e Qendrës në Office Tab siç tregohet në screenshotin e mëposhtëm.

shtënë mbyllur të gjitha 7

Siç shihet në screenshotin e mëposhtëm, Paralajmërimi kur mbyll të gjitha skedat kontrollohet opsioni.


Përdorimi i Tabs në aplikacionet e Microsoft Office si Firefox, Chrome dhe IE 10!

Gjykim i lirë në ditët 30| Bleni tani

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.